AK PARTİ’NİN BAŞKAN ADAYI KİM

07 Ocak 2013 Pazartesi , 14:35
0 Yorum

Ordu Belediye Başkanlığı için oldukça iddialı olan AK Parti’de adaylık için kimlerin adı geçiyor?

 Yerel seçimler 2014 yılında yapılacak.

Karadeniz sahil şeridinde Ordu ve Giresun Belediyeleri muhalefetin elinde.

AK Parti bu iki Belediye Başkanlığı için seçim çalışmalarını şimdiden başlatmış gözüküyor.

AK Parti’de Ordu Belediye Başkanlığı için kim aday olacak?

Bu sorunun cevabını şuan bilen birisi yok.Seçimlere bir yıl süre var: her an her şey değişebilir. O nedenle aday adaylığı için ismi geçenler öne çıkmak yerine, kamuoyunun nabzını tutuyor.

 İşadamı ve İl Yönetiminde 2. Başkan Levent Yıldırım ile Mimar Haluk Karamanoğlu kamuoyunda potansiyel aday olarak öne çıkıyor.

Yıldırım ve Karamanoğlu aday adaylığı konusunda ne  renk veriyorlar ne de konuşuyorlar.

Parti içerisinde diğer bir adı geçende İl Genel Meclis Başkanı Engin Tekintaş. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’le yakınlaşmaya başlayan Tekintaş’a  parti içerisinde adaylık konusunda pek şans verilmiyor.Tekintaş’ın ya İl Genel Meclis veya  Belediye Meclis listesine konulabileceği konuşuluyor.

Ordu kamuoyunda AK Parti dışından konuşulan isimlerde var.

Ordu Ticaret Borsası Başkanlığı için tekrar aday olmayan İşadamı Nejdet Gürsoy’un ismi bir süredir telaffuz ediliyor. Hatta Gürsoy’un AK Parti’nin adayı olacağı yönünde internet sitelerinde çıkan habere sessiz kalması dikkat çekiyor.

Bir yakını Gürsoy’a “Çıkan haberlerle ilgili ne diyeceksin” diye sormuş. Gürsoy O’na bile ne yorum yapmış ne de hayır cevabı vermiş.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin'in” Ordu-Giresun Havaalanına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verilsin” açıklaması kamuoyunda “Şahin AK Parti’den Belediye Başkan adayı mı oluyor” şeklinde yorumlanmış.

Ordu’da bürokrat kesiminde yerel seçimlerde söz sahibi olmak ve etkisini göstermek istediği konuşuluyor.

AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen Memur Sen’in adayının bulunduğu bile söyleniyor.

Milletvekili seçimlerinde AK Parti’de rahmetli Milletvekili Harun Çakır’a tam destek veren Memur Sen üyelerinin Belediye Başkan adaylığı için kendi içlerinde aday adayı düşündüğü ifade ediliyor.

Sendika yöneticilerinden Eğitim Bir Sen Başkanı İsmail Çelenk’e adaylık konusunda baskı yapıldığı konuşuluyor.

Daha seçime çok var.

Köprünün altından çok sular akar.

 

 

 

 


Kaynak:
Orduhaber, Ordu haber, Ordugazete, Ordu Gazetesi, Ordu, Gazete, Haberler,Ordu flash,Ordu olay, Orduspor, haberordu, sondakika orduhaberleri,Boztepe, ordu vefatları, orduajans, Ordu'dan yerel haberler, Ordu'da bugün,Ordu gazeteleri,haber ordu,