ORDU ÖĞRETMENEVİ'NDE NELER OLUYOR

31 Temmuz 2012 Salı , 09:43
0 Yorum


 Ordu Öğretmenevi’nde yaşananlara “dur” diyecek makam aranıyor. Son olarak yaşandığı iddia edilen olay bardağı taşıran  damla oldu. Kendisine ağır yük taşıtılmak istenen personel idareye karşı çıkınca tartışma yaşandı. Olay yerine polis çağrıldı.

Ordu Öğretmenevi’nde idareci değişikliğinden sonra şikâyetler artmaya başladı. Özellikle şirket çalışanlarının üzerine gidildiği, ücret farkı ortaya çıktığı ileri sürüldü. Bazı şirket çalışanlarının da işine son verildiği iddia edildi.

Geçmişte Milli Eğitim Müdürü’nün köpeğinin yiyeceği kemiklerin haşlanmasıyla gündeme gelen öğretmenevinde son günlerde yaşanan olaylara yetkililerin ses çıkartmaması da ayrı bir tartışma konusu oldu.

Öğretmenevi İdaresi tarafından, çalışan bir işçiye ağır yük taşıtılmak istendi.İşçi, ağır yükü taşıyamayacağını ileri sürerek buna karşı çıktı.

İşçi ile idareci arasında yaşanan tartışma üzerine olay yerine polis çağrıldığı ifade edildi.

Öğretmenlerin huzur içerisinde gidip, dinleneceği bir yer olması gerekirken huzursuzluklarla gündeme gelen öğretmenevi ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin işlem yapması bekleniliyor.


Kaynak:
Orduhaber, Ordu haber, Ordugazete, Ordu Gazetesi, Ordu, Gazete, Haberler,Ordu flash,Ordu olay, Orduspor, haberordu, sondakika orduhaberleri,Boztepe, ordu vefatları, orduajans, Ordu'dan yerel haberler, Ordu'da bugün,Ordu gazeteleri,haber ordu,