Flaş Nakliyat istanbul evden eve nakliyat hizmetini profesyonel bir şekilde sizlere sunmaktadır. istanbul evden eve nakliyat
Bugun...
Reklam
Reklam
KADİR İNANIR VE FATSA


Feridun ALTUNTAŞ
333
 
 

Ünlü aktör, Fatsalı hemşehrimiz Kadir İnanır,       
 geçtiğimiz hafta ilçemize gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.
    Sevgi seline dönen ziyaretlerde, hem İnanır, hem de ziyaret edilenler memnun oldular.
    Oynadığı tüm film ve dizilerde hatta verdiği röportajlarda Fatsanın ismini ön planda tutan, Fatsalı olarak öğünmemize sebep olan İnanır, ilçemizin adeta yüz akı oldu.
    Daha açık söylemek gerekirse hemşehrimiz İnanır, aynı dönemde sinema sanatına  başlayan  ve ayakta kalan  bir kaç kişiden biri olmasını izlediği tutarlılık ve filmlerinde canlandırdığı karakterlerden alıyor.
    İnanır’ın en büyük özelliklerinden biri de hiçbir zaman Fatsa’dan ve Fatsalı hemşehrilerinden  kopmamasıdır.
    Bu süre içerisinde izlediği sosyal politikaları beğenen de vardır, beğenmeyen de. Ama hiç kuşkusuz ki, birbirimizin fikrine, saygı duymak en büyük özelliğimiz olmalıdır diye düşünüyorum.  Yoksa birbirimizin fikrini bilmeden, ne demek istediğini anlamadan yorum yapmak ne kadar doğru olur  bilemiyorum.
    Fatsalı Kadir geçmişte de  her Fatsa’ya geldiğinde, özellikle ilçemizde düzenlenen festivallerde ortalık ana baba gününe dönerdi. Bugün ise  ise sadece eş ve dost ziyareti var. Ama değişmeyen bir şey var. O da sevgi ve saygı.
                                            İHSAN KARTAL

    İlçemiz  renkli  bir ismi daha kaybetmenin hüznünü yaşıyor.
    Bilmiyorum tanımayan var mı; ama, tanımayanlar için İhsan ağabeyi özetleyecek olursak, sevgi, saygı, dostluk, samimiyet ve espri diyebiliriz.
    Daha dün sayılabilecek ve   Türkiyede ilk kez yapılan Cem Evi’nin yapım aşamasında duyduğu heyecan ve yaptığı çalışmalar gözümün önünden gitmiyor.
    İhsan ağabey bu dünyadan iz bırakarak gitti. Kaç kişimiz İhsan ağabey gibi olabilir ki ?
    İhsan ağabey benim için iyi bir dost, iyi ağabeydi. Kanaat Eczanesinde kalfa olarak çalıştığı yıllarda evimizin çok yakın olması nedeniyle çok samimi dostluk kurmuş ve günümüze kadar da aynı dostluğu sürdürmüştük.

    Ölümünden 3 gün önce de telefonla arayıp, kendisini çok özlediğimi, sohbet etmek için görüşmek istediğimi söylemiştim.  En kısa zamanda geleceğini, aradaki açığı kapatarak uzun bir sohbet yapacağını söylemişti. Ne yazık ki, bu sohbeti gerçekleştiremedik.
    
    Ruhun şad, mekanın cennet olsun İhsan ağabey. Seni çok; ama çok arayacağız.  Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Jooble Türkiye
Ordu iş ilanları
İş arama motoru
FOTO GALERİ

Anahtarınızı komşuya,kapıcıya,ustanıza veya başkasına verdiğinizde çoğaltılabileceğini biliyor muydunuz?


GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI