Flaş Nakliyat istanbul evden eve nakliyat hizmetini profesyonel bir şekilde sizlere sunmaktadır. istanbul evden eve nakliyat
Bugun...
Reklam
Reklam
ÖNYARGILI OLMA


Mustafa Kemal ŞAHİN
m_kemal_sahin@yahoo.com
 
 

Sosyal medya, kendimizi ifade etmemize yardımcı olan bir ortam oldu. Çoğu zaman özlü sözler, beğendiğimiz, bize uyan alıntılar ve yaptığımız paylaşımlar. Biri ile tanıştığımız zaman da öncelikle sosyal medya profilinden bir ön yargıya varmaya çalışıyoruz. Bilerek veya bilmeyerek kategorize ediyoruz insanları. Hatta bazen kendimiz de buna maruz kalıyoruz. Bizi,görüntümüze, sosyal medya hesabımıza veya tanıdığını zanneden birine göre değerlendiriyorlar. Çoğu zaman da bunun için üzülüyor, kendimizi ifade edememenin sıkıntısını yaşıyoruz.
Gelin bir hikaye anlatayım size.
Kasabada yaşayan yaşlı bir ressam vardı. Olağanüstü güzel resimler yapıp iyi fiyata satardı.
Bir gün biri kendisine gelip “Yahu, senin durumun çok iyi, neden kimseye yardım yapmıyorsun? Bak, fırıncı fakirlere ara ara bedava ekmek veriyor. Kasap bazen bedava et veriyor. Sen neden hiç yardım etmiyorsun?” diyerek çıkıştı.
Ressam tebessüm etti ama bir şey demedi. Sorusuna cevap alamayan adam kasabada sabah akşam ressamın aleyhinde propaganda yapıyor ve ressamı kötülüyordu. Bir gün ressam hasta oldu. Ressam iyileşemedi, sonunda öldü. Aradan bir kaç gün geçti. Artık ne fırıncı ekmek verdi, ne de kasap et verdi. Fakirlere kimse bir şey vermiyordu.
Kasap ve fırıncıya“Neden fakirlerin hakkını kestiniz?”diye sordular. Dediler ki “ her ay başı o merhum ressam bize para verip fakirlere ekmek ve et vermemizi söylerdi. O ölünce para veren kalmadı o yüzden veremiyoruz.”
İnsanların bazıları, seni kötü bilir, kimileri ise sudan daha temiz ve berrak. Ne kötü diyenler sana zarar verir, ne de iyi diyenlerin bir yararı olmaz. Önemli olan senin gerçek ve hakiki durumundur. Onu da Allah bilir. Kimseye karşı önyargılı olma.
Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Jooble Türkiye
Ordu iş ilanları
İş arama motoru
FOTO GALERİ

Anahtarınızı komşuya,kapıcıya,ustanıza veya başkasına verdiğinizde çoğaltılabileceğini biliyor muydunuz?


GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI