Bugun...
CHP İÇİN VERİLEN KAVGANIN ANLAMI‏


Zeki SARIHAN
222
 
 

CHP için, partinin içinde ve dışında dikkate alınması gereken bir kavga veriliyor. Bu mücadele CHP yoluyla Türkiye’nin geleceğine de damga vurmak istiyor.

Geçtiğimiz yıla kadar, internet üzerinden sürekli iletiler gönderen bir avukat “Bir CHP’li olarak” “CHP’yi kurtarmak için” uğraşıyordu. Fakat CHP yönetimi için kullandığı suçlayıcı dil o kadar ağırdı ve hakaret doluydu ki, bunun bir CHP’li olmadığını fark etmekte gecikmedim ve bunu kendisine “kullandığınız dil bir CHP dili değil” diye yazdım. Bana verdiği özel yanıtta “Ben zaten CHP’li değilim. Bu partiyi yola getirmek için CHP’li görünüyorum” demez mi? Onu CHP içine bir istihbarat örgütü mü yoksa başka bir parti mi yerleştirdi meraka değer. Bu konumda bir kişiyle görüş alışverişi yapmanın bir anlamı olamazdı. Bu yanıtından sonra gönderilerini engelledim. Sanırım o CHP hakkındaki derin tahlillerine hâlâ devam ediyordur. Galiba CHP Ankara İl başkanlığınca ihraç isteğiyle disiplin kuruluna da sevk edildi.

İşin dikkate değer tarafı, CHP yönetimiyle anlaşamadığı, aday gösterilmediği veya kazanamadığı için CHP ile üyelik bağını korumakla birlikte aynı keskin suçlamalarla CHP’ye hücum edenlerin bunu bir meslek haline getirmiş olmaları. Şeklen bir CHP’li gibi görünmekle birlikte bunların bedenleri CHP içindeyse de beyinleri tamamen başka yerde. CHP’yi bütünüyle “yola getirmek”, bunu yapamazlarsa ondan büyük bir parça koparmak isteyenlerle ittifaklara giriyor, onlarla aynı dili kullanıyorlar, onlarla aynı kanallarda buluşuyor, uzatılan mikrofonlara konuşuyorlar. 

CHP, parti içinde demokratik tartışmanın varlığı açısından diğer partilerden çok farklı. Bu, onun geniş bir yelpaze partisi olmasından da kaynaklanıyor. Buna rağmen, CHP yönetiminin bu tip CHP’lilere nasıl tahammül ettikleri şaşılacak bir durum.

CHP için bu kavga niçin veriliyor? Partiyi beğenmeyenler için politika yapılacak aynı üslubu kullandıkları başka partiler de var. Ama hayır. Bunun nedenini CHP muhalifi birinden duyduğum şu söz olmalı: “CHP’nin ölüsü bile çok para eder!”

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
Jooble Türkiye
Ordu iş ilanları
İş arama motoru
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI