23 Ekim fındık fiyatları. Üreticiler fındık fiyatları için ne söylüyor

23 Ekim fındık fiyatları. Üreticiler fındık fiyatları için ne söylüyor
23 Ekim 2021 - 10:32
Dolar yükseliyor, tüm girdi maliyetleri artarken fındık fiyatları yerinde sayıyor. Ordu’da 23 Ekim Cumartesi günü 50 randımanlı kabuklu levant kalite fındık 24 TL’den işlem görüyor.
Üreticiler ise dertli. Fiyatların maliyeti kurtarmadığı görüşünde olan üreticilerden kimi fındığını 23-24 TL’den satarken kimi üreticiler ise fındığını bekletiyor.
Üreticilerin görüşleri şöyle;

Adem Kılıç: Benim 2 ton fındığım var. 23-24 TL’ye fındık mı satılır? Fındığımı satmadım bekletiyorum. 28-29 olmasını bekliyorum. 5 TL’lik artış 2 ton fındıkta 10 bin Tl demek. İnşallah fındık artar.
Hüseyin Duman: Fındığımı 23.50 TL’den sattım. Amele, patoz ve diğer giderleri karşılamak için satmak zorunda kaldım. Bize bir şey kalmadı.
Sebahattin Gündüz: Ben fındığımı TMO’ya verdim. Fındığımı iyi kuruttum içini seçtim. Fındığım 56 randıman geldi ve 30 TL’den paramı aldım. Üreticiler fındıklarını iyi kurutup, içerisini iyi seçerlerse fındıkları yüksek randıman gelir. Benim tavsiyem üreticiler fındığını TMO’ya versin.

Kadir Taş: Serbest piyasada fındık fiyatları düşük. Fındığımı satmadım. Bu sene fındık bizi çok yordu. Toplamaktan çok kurutmak için uğraştık. Fındık dolarla ihraç ediliyor. Dolar artarken fiyatlar neden yükselmiyor. Fındığın kilosu şuanda 3 doların altında.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum