Reklam
Reklam
Reklam

Adıgüzel: Fındık fiyatları 30 TL'yi aşar

Adıgüzel: Fındık fiyatları 30 TL'yi aşar
04 Haziran 2020 - 15:57
Reklam


CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın açıklaması yaparak, fındık fiyatlarını değerlendirdi. Fındıkta son yaşanan afetler nedeniyle üreticinin fiyat beklentisinin yüksek olduğunu belirten Adıgüzel, “Bu sene fındıkta geçen yıla göre 300 bin ton civarında rekolte kaybı söz konusudur. Bu son hasarlarla beraber fındığın daha az olacağı gözükmektedir. Bu yıl meydana gelen hasarlar nedeniyle fındıkta fiyat beklentisi oldukça yüksektir” diye konuştu.

FİYATIN 30 TL’Yİ AŞACAĞI GÖRÜLÜYOR
 
Fındık fiyatının 30 TL seviyelerinde olmasını beklediklerini ifade eden Adıgüzel, “Geçen yılki fındığın tamamı tüketilmiştir. Tüm topluma hem bunları hem de işbirlikçilerini ifşa ederiz. Bütün şartlar fındık fiyatının 30 TL’leri aşacağını göstermektedir. Mevcut şartlarda piyasada 26 TL olması nedeniyle bu fiyat altında bir taban fiyat açıklanamaz. Bu şartlarda bazı siyasilerin 20 TL gibi rakamlar ifade etmesi üreticiye de vatana da ihanetle eşdeğerdir. Biz bunu takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çiftçi
  1 ay önce
  sayın millet vekili milletin kanını emmeyi görev bilen ve siyasi partilerin şemsiyesi altına giren sırt***lar fındığın fiyatının 15 TL.yukarı olmasını istermi
 • Remzi çilingir
  1 ay önce
  Vay be ağzına sağlık çok güzel konuştun evet en azından fındık 23 24 TL olması lazım