Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Adıgüzel: Önce 5 mega projenin 1'ini tamamla

Adıgüzel: Önce 5 mega projenin 1'ini tamamla
18 Şubat 2021 - 15:29
Reklam

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel virüs vakalarının en yoğun olduğu Karadeniz illerinde kongreler yapan AKP’ye, Erdoğan’a ve Numan Kurtulmuş’a yüklendi. “Ordu’ya söz verdiğin 5 Mega Proje nerede?” diye soran ve fındık üreticisinin yaşadığı don sorununu “don fındığa iyi gelir” diyenleri fındık şarlatanı olarak tanımlayan Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

 

AKP virüsün en yoğun olduğu illerde Rize'den başlayarak Ordu'ya kadar, hınca hınç dolu salonlarda kongreler yaptı.  AKP'nin kongre haritası ile Türkiye'nin korona haritası bire bir örtüşüyordu.

AKP Genel Başkanı Erdoğan Ordu'nun hiçbir sorununa değinmediği gibi hiçbir vaatte de bulunmadı. Lebaleb dedi gitti diyeceğim ama gelmedi ki gitsin. Uzaktan okudu. Vekili Kurtulmuş da Libya dedi, Kenya dedi, Ordu ilinden bihaber olduğunu inkâr etmedi. Ayrıca, gelecek yerel seçimde Gülyalı eksiği varmış onu tamamlayacakmış, sen önce 5 yıl önce söz verdiğin 5 Mega Proje’nin 1’i bile ortada yok. Önce onları tamamla. Bölgenin yıllardır hayali olan Samsun-Sarp Demiryolu ise Ordu ve Giresun pas edilerek direkt Trabzon'a olacak şekilde havale edildi. Orduya Karadeniz Bölgesi Koronavirüs Panayırından kala kala virüs kaldı.

Ordulu’nun yol çilesi, su çilesi, elektrik çilesi kaldı. Evde boş tencere, maması olmayan bebek, ay sonunu getiremeyen memur işçi emekli, kepenk kapatmış esnaf, gözden ırak arıcılar, don tutmuş fındık bahçeleri ile çiftçi kaldı. Sahilde bile -5 dereceleri gören ısı, iç kesimlerde -20'lere ulaşmışken bazı fındık şarlatanları hala daha çıkmış don fındığa iyi gelir diyor, ama bir yandan da bahçede lastik yakın diyor.

Ordu'ya beş kuruş faydası olmamış Numan Kurtulmuş’u meşale ile karşılayanlar o meşaleleri bu don tehlikesinde fındık bahçesinde yaksalardı Ordu'ya daha fazla faydaları olurdu. Ama eninde sonunda Ordu halkı hırlıyla hırsızı, dostuyla düşmanı her geçen gün daha fazla anlıyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç