AK Parti İlçe Başkanı Açıkladı: Ünye İl Oluyor mu?

Editör: Ordu Gazete
20 Ocak 2022 - 20:51
AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye’nin il olmasına ilişkin,” Hükümetimizin, devletimizin şuanda mevcut ilçelerle ilgili il çalışmasının olmadığını söylemek isterim.” dedi.
AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, geçtiğimiz günlerde Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte gerçekleştirdikleri Ankara ziyareti sonrası düzenlediği basın toplantısında Ünye’nin il olması konusunda da açıklamada bulundu.

Başkan Argan, Ünye’nin il olması konusunda şunları söyledi; “Ünye’nin il olması ile ilgili TÜİK yapmış olduğu araştırmalarda 25 tane ilçenin il olmaya aday olduğunu falan söylemiş. Ama mevcutta şuanda Ankara’da bu konu gündemde, il olmayla ilgili çalışmalar yapılıyor gibi bir şey sizlere söyleyemeyeceğim. Çünkü böyle bir konu devletimizin özellikle şuanda öncelemiş olduğu konu değil. Öncelemiş olduğu konular ekonomi, sağlık. Önce bu milletin sağlığını, sağlıkla ilgili şartlarını, koşullarını, isteklerini yerine getireceğiz. Ekonomiyi düzelteceğiz ve ardından böyle şeylere bakılır düşüncesindeyiz. Tabi ki Ünye’de bazı arkadaşlarımız bu konuda çalışıyorlar. Bu çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Kötü niyetli değiller.

-“Bugünün konusu gibi gözükmüyor Ankara’da”


Ünye’nin il olması ile ilgili ben her zaman şunu söylüyorum. Geçmişte belki il olamya daha çok yakınlaşmıştık. Bugün biraz daha uzak mıyız, diye kendimi sorgulayasım da geliyor. O açıdan Ünye’nin il olması belki bir takım çevreler için Ünye için önemlidir. Ama bugünün konusu gibi gözükmüyor Ankara’da. Biz şimdi burada ne söylesek yanlış anlaşılıyor. Bazen karşı deniyor, bazen lehte deniyor ama reel gerçekleri de unutmamak lazım. Ama dediğim gibi çalışmaları tabi ki takdir ediyoruz. Arkadaşlarımız emek veriyorlar. Destek bulmak için uğraş veriyorlar. Bununla ilgili arka planda çok ciddi bir hazırlığın yapılması lazım. Burada özellikle Meclisimizde ilçelerin il olması ile ilgili sürece artık bir ışık tutması ve orada bir çalışma yapılması lazım ama bugün böyle bir şey yok”.      

Ünye KENT Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum