Reklam

Akça, İhracatçılar için çok sert konuştu

Akça, İhracatçılar için çok sert konuştu
16 Temmuz 2021 - 11:49
Reklam
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça çok sert konuştu. Başkan Akça, rekolte açıklayan ihracatçılar birlikleri için “Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar.Bu fındık üreticisinin alın terini,elinin emeğini ve kazancını size yedirmececeğiz,bunun için and içtik.”dedi.
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Haydar Gören tarafından açıklanan 818 bin ton fındık rekoltesine sert tepki gösteren Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça şunları söyledi;
  
Fındık rekoltesinin resmi olarak belirlenmesi için Tarım İl Müdürlüklerinin öncülüğünde Ziraat Odaları, TMO, Fiskobirlik, Fındık Borsaları, sanayici ve ihracatçı  ve temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından yapılan kapsamlı bir çalışma sonucunda, fındık üreticisi her ilde ayrı ayrı rekolte tespitleri tüm katılımcıların imza altına alması sonucunda TARIM BAKANLIĞI yetkilileri tarafından kamuoyuna duyurulur.
Bu rekolte tespit çalışmaları tüm komisyon üyelerinin tamamının katılımı ile yapılır. Fakat bu çalışmalar hakikaten çok yorucu ve zahmetli bir iş olduğu için genelde sanayici ve ihracatçı temsilcileri klimalı odalarında oturmayı tercih ederek bu çalışmaların sonuçlanması sonucunda oluşan rekolte tespit tutanaklarını imzalarlar veya ağa babalarının yönlendirmesiyle şerhlerini düşerler. 
Siz ‘üretici bizim kırmızı çizgimizdir ‘diye laf salatası yapacağınıza bu çalışmalara katılır hakikatı yerinde görür ve yapabilirseniz! hür iradenizle gerçek çalışmalar sonucunda oluşturulan o rekolte tutanağına şerh düşmeden imza atarsınız.
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ( İFMİB) Başkanı Ali Haydar Gören Bey gibi çıkıp 818 bin ton fındık rekoltesi açıklamazsınız.
Yazık çok yazık bu fındık üreticisine ve ülkeye ihaneti bırakmalısınız artık.
Aklınızı başınıza alıp para kazandırıp lüksler içerisinde yaşattığınız ağa babalarınıza hizmeti bırakıp, bu ülkenin ve üreticinin menfaatlerini ön plana çıkarmalısınız.
Ne diyelim Allah’ım islah eder inşallah.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum