Altınfındık İlkokulu'ndan yenilikçi projeler

Altınfındık İlkokulu'ndan yenilikçi projeler
Editör: Ordu Gazete
08 Haziran 2021 - 09:00 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 09:22

Ordu Altınfındık İlkokulu öğretmenleri, hazırladıkları eTwinning projeleri ile öğrencilerin dijital ortamda daha verimli öğrenmelerini sağlıyor. Öğrencileri Türkiye’nin dört bir yanındaki akranları ile buluşturan bu projeler, yapılan başvuru ile "Ulusal Kalite Etiketi" almak için gün sayıyor.   

"Masalımın Şarkısı" adlı çalışma ile Öğretmen Hatice Duygu Uralkan, "Minik Eller Doğayla Büyüyor" adlı çalışma ile Okul öncesi öğretmeni Esra Ergin, "Gelin Tanış Olalım Kendi Materyalimizi Tasarlayalım" adlı çalışma ile İngilizce öğretmeni Bahar Kanber Sarıboğa ve "Doğada Varım" adlı çalışma ile İngilizce öğretmeni Melek Yılmaz eTwinning projeleriyle öğrencilerine yenilikçi eğitimin kapılarını aralıyor. 

Altınfındık İlkokulu öğretmenlerinin hazırladıkları bu projeler ile Türkiye'nin dört bir yanından akran öğrencilerin tanışması, ortak zaman geçirme ve etkinlikler yaparak öğrenme ortamlarını zenginleştirmesi amaçlanıyor. Öte yandan projeler çocuklara dijital ürünleri etkin ve verimli kullanma, becerilerini ise geliştirme fırsatı sunuyor. Çocuklar sınıfta yapabilecekleri birlikte kitap okuma, dil becerisini geliştirme, materyal oluşturma, yeni masallarla tanışma, tabiatı yakından tanıma, eğlenerek öğrenme, doğa sevgisi gibi birçok etkinlikler yaparak Türkiye'nin dört bir yanındaki proje ortağı akranlarıyla dijital platformlardan paylaşımda bulunuyor.

Ulusal Kalite Etiketi başvurusu yapıldı

Hayata geçirilen başarılı çalışmaları değerlendiren Altınfındık İlkokulu Müdürü Yusuf Akarsu, projelerde emeği bulunan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. Bir birinden başarılı dört projenin ortaya çıktığını ifade eden Akarsu, projeler için ile "Ulusal Kalite Etiketi" başvurusu yapıldığını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum