Reklam
Reklam
Reklam

Altınordu'da E Muhtar dönemi

Altınordu'da E Muhtar dönemi
25 Temmuz 2020 - 14:22


Altınordu Belediyesi Muhtarların taleplerini kolayca belediyeye iletmelerini sağlamak, iletilen talepleri etkin bir şekilde takip edip sonuçlandırmak amacıyla başlattığı ‘E-MUHTAR’ projesine start verdi. 

 kurulumuna başlanan bilgisayarlara yüklenen yazılımla muhtarlar vatandaşların taleplerini Belediyeye gelmeden bilgisayar ortamından iletip, takibini de yapabilecek. 

‘E-MUHTAR’ projesinin Muhtarlıkların yönetime katılımlarını sağlamanın önemli araçlarından biri olduğuna dikkat çeken Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “yeni nesil belediyecilik örneği olan bu uygulama ile Belediye hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların kısa sürede Belediyemize iletilmesi, Belediyemiz ile Muhtarlarımız arasında var olan iletişim kanallarının artırılmasının yanında  Muhtarlarımızın da etkinlik ve işlevselliğinin çoğaltılması amacıyla bu projeyi hayata geçirdik.” Dedi. 

Gerçekleştirilen ‘E-MUHTAR’ projesini değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı  Aşkın Tören “Altınordu Belediyesi olarak şehrimizin dört bir yanında klasik belediyecilik çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanlardaki çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’ için gerçekleştirdiğimiz vizyon projeleri bir bir hayata geçirirken çalışma arkadaşlarımız olan muhtarlarımızla istişare içerisinde olmaya da devam ediyoruz. Çalışmaların daha hızlı gerçekleşmesi, muhtarların bir dilekçe için belediyeye gelmek zorunda kalmaması ve pandemi sürecinde toplum sağlığına katkı vermek amacıyla 92 mahalle muhtarımıza bilgisayar dağıtımı yapıyoruz. Dünyada zamanın, teknoloji zamanı olduğunu biliyoruz. Artık bütün sınırların kalktığı, değişim ve dönüşümlerin yaşandığı bir dünya düzenindeyiz. Bu sebeple dağıtımına başladığımız bilgisayarlarla çalışmalarda zaman kaybının önüne geçerek vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde hizmet edeceğiz. Bilgisayarların dağıtılmasının ardından periyodik olarak düzenleyeceğimiz eğitimlerle aktif olarak kullanılan bir sistemi hayata geçirmiş olacağız” ifadelerine yer verdi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum