Reklam
Reklam
Reklam

Altınordu'dan 'Bir iyilik yap seferberliği'

Altınordu'dan 'Bir iyilik yap seferberliği'
04 Nisan 2020 - 18:14 - Güncelleme: 04 Nisan 2020 - 18:18
Reklam

Altınordu Belediyesinin ihtiyaç sahibi aileler için başlattığı “Bir İyilik Yap Seferberliği” devam ediyor.

 Altınordu Belediyesinin KoronaVirüs’den korumak ve korunmak adına işine gidemeyen, çalıştığı işyeri kapandığı için geçim sıkıntısı yaşamaya başlayan aileler, engelliler ve kimsesiz yaşlıların ihtiyaçlarının karşılanması için başlattığı iyilik seferberliği artarak sürüyor.  Bu kapsamda içerisinde temel gıda malzemeleri ile sebze ve meyve bulanan gıda paketleri Altınordu Belediyesi tarafından vatandaşlara evlerinde teslim ediliyor.

Altınordu Belediyesi Koronavirüs salgınını önlemek ve zararlarını en aza indirgemek amacıyla başlattığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şehirde ilk andan itibaren sıkı bir hijyen seferberliği sürdüren Altınordu Belediyesi bu çalışmalarına ek olarak büyük önem arz eden sosyal yönlü çalışmaları da ihmal etmiyor.

‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ anlayışından ödün vermeden hizmetlerine devam eden ve COVİD-19 salgını dolayısıyla sıkıntı yaşayan vatandaşları tespit eden Altınordu Belediyesi hazırlanan gıda paketlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştiriyor. Altınordu Belediyesi ekipleri tarafından özenle hazırlanan gıda paketleri, hijyen kuralları çerçevesinde kapı kapı dolaşılarak belirlenen adreslere teslim ediliyor.

BAŞKAN TÖREN “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM”

“SEVDİKLERİN İÇİN BİR İYİLİK YAP EVDE KAL, KOMŞUN İÇİN BİR İYİLİK YAP GÖNÜLDE KAL”

Yapılan gıda yardımları ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiye’m” kampanyasına kendilerinin de güçlü şekilde Altınordu’dan destek verdiklerini belirterek “ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi.

Yardıma muhtaç ailelerin zor günlerinde onların yanlarında olmayı kendilerine bir borç bildiklerini ifade eden Başkan Tören, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği ve himayelerinde “‘Biz bize yeteriz Türkiye’m” çağrısıyla başlayan milli dayanışma kampanyasına Altınordu Belediyesi olarak biz de yerelden güçlü bir şekilde destek veriyoruz. Bu kapsamda ilk andan itibaren yoğun bir şekilde yürüttüğümüz Koronavirüs salgını tedbirleri yanında sosyal yönlü çalışmalarımız da kesintisiz sürüyor. Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız koordinesinde oluşturduğumuz Altınordu Vefa Sosyal Destek Grubu çatısı altında ‘Sevdiklerin için bir iyilik yap evde kal’, ‘Komşun için bir iyilik yap gönülde kal’, sloganlarıyla şehrimizde bir gönüllü dayanışması başlatmanın onurunu ve sorumluluğunu yaşıyoruz. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimizin taleplerine hem Vefa Sosyal Destek Grubu marifetiyle hem de bizzat kendi belediyemiz ve hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla cevap vermeye, bu zor günlerde bu şehirde yaşayan her can bize emanet anlayışımızla Allah’ın izni ile hemşehrilerimizi yalnız bırakmamaya gayret gösteriyoruz. Bu kampanyamıza destek ve katkı veren şehrimizin hayırsever iş insanlarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaşmanın ve bereketin yurdu Altınordu’da “Bir iyilik yap seferberliği” yardım çalışması ise vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

#KendinİçinBirİyilikYapEvdeKal

#KomşunİçinBirİyilikYapGönüldeKal

YORUMLAR

  • 0 Yorum