Av. Sibel Torun Ordu Baro Başkanlığına tekrar aday oldu

Av. Sibel Torun Ordu Baro Başkanlığına tekrar aday oldu
Editör: Ordu Gazete
12 Ağustos 2022 - 17:54
Ordu Barosu Başkanı SAv. Sibel Torun, Ekim ayında yapılacak Baro seçimlerinde tekrar aday olduğunu açıkladı.
Torun konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı;
Ordu Barosu dayanışmayı ve kardeşliği önceleyen köklü ve güçlü bir barodur. Sırtı hukuka, akla, ilime ve irfana dayalı bu eşsiz baroya başkanlık etmek, çok büyük bir şeref ve mutluluktur.


Sizlerin desteği ile Ordu Barosu Başkanı olma onuruna eriştim.Ve bu bilinçle, bir yıllık süreçte çok çalıştım. Asla tabi olmadan ama uzlaşıdan da asla kaçmadan ilimizdeki tüm kurumlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla olumlu diyaloglar geliştirdim. Süreçte yapılan Türkiye Barolar Birliği seçimlerinde aktif rol alarak, TBB 'nin hemen hemen tüm üst kuruluşlarında baromuz avukatlarının yer almasını sağladım. Baromuzun zaten var olan itibarını daha da taçlandırdım.

Komisyonlarımızda görev alan meslektaşlarımla birlikte insan hakları, çocuk hakları, kadın hakları, hayvan hakları, çevre hukuku alanındaki tüm ihlallerde savunma görevimizi yerine getirdik ; ama meslek sorunlarını birincil meselemiz yapmaktan asla vazgeçmedik.

Bana daima destek olan, güleryüzünü, dostluğunu esirgemeyen siz değerli meslektaşlarıma, yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarıma, delegelerimize, komisyonlarda görev alan tüm meslektaşlarıma ve baro personelimize çok teşekkür ediyorum.

Daha fazlasını yapmak için GÖNÜLLÜYÜM. Bugüne kadar yapmaya çalıştığım ve hep yürekten inandığım gibi sizlerle birlikte, ortak akılla, dostlukla, kardeşlikle, kutuplaşmadan, mesleğimizi ön planda tutarak, hakkı önümüze, hukuku yanımıza alarak adalet mücadelesi vermek için Ekim ayında gerçekleştirilecek olan 29.Olağan Genel Kurulu'nda Ordu Barosu Başkanlığı'na adayım. desteklerinize talibim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum