Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Kaya: Ara yolları kapattık ulaşım tek yoldan sağlanıyor

Başkan Kaya: Ara yolları kapattık ulaşım tek yoldan sağlanıyor
03 Nisan 2020 - 12:19
Reklam

Evde canı sıkılan vatandaşlar Çambaşı Yaylası’na gitmeye başlayınca Kabadüz Belediyesi hareket geçti. Belediye Başkanı Yener Kaya, yaylaya ulaşım sağlayan ara yolların kapatıldığını söyledi. Kaya, oba yollarının da ulaşıma açılmayacağını bildirdi.
Çambaşı’na ulaşım için Altınordu-Kabadüz-Çambaşı istikametinin kullanılmasını isteyen Başkan Kaya, bu güzergahı sıkı denetim altında tuttuklarını kaydetti.
Halkın sağlığı için tüm önlemleri aldıklarını belirten Başkan Kaya,”İlçemiz genelinde Koronavirüs salgınından hemşerilerimizi korumak ve salgının yayılmasını engellemek için aldığımız önlemler devam ediyor.
Bugünden itibaren ilçemize ve Çambaşı ve Turnalık Yaylalarımıza gelmek isteyen vatandaşlarımız Ordu-Kabadüz-Çambaşı karayolu güzergahını kullanarak gelebileceklerdir.
Dere yolu istikametinden Karaağaç, Kuylu, Harami Mahalleleri Oluklu bağlantı yolu ile yine ilçe sınırımız olan Gümüşlük mevkisinde, Akgüney Mahallesi Maden mevkii güzergahı ulaşıma kapatılmıştır. Kademeli olarak ilçeye ulaşımı sağlayan bağlantı yolları aynı şekilde kapatılacaktır.
İlçemize il dışından gelen hemşerilerimiz ve misafirlerimiz salgının yayılması acısından büyük risk oluşturmaktadır. Mahallelerimize ve yaylalarımıza gelenler 14 gün kuralına uyarak evlerinde kendilerini izole etmeleri büyük önem arz etmektedir.
Aldığımız tüm önlemler sizlerin sağlık ve güvenliğinizi korunmak içindir. Sizlerden en büyük isteğimiz kurallara uyalım, zorunlu olmadıkça evlerimizde kalmaya devam edelim.”dedi.
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum