Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Başkan Türkcan: Vekil belediyemiz üzerinden algı yapıyor

Başkan Türkcan: Vekil belediyemiz üzerinden algı yapıyor
02 Mayıs 2021 - 17:05

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in Ulubey Belediyesi tarafından 53 kişinin gri pasaportla yut dışına gönderildiği iddialarına Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’dan cevap geldi. Başkan Türkcan,” Biz kimseyi gri pasaportla yurt dışına göndermedik. Vekil belediyemiz üzerinden algı yapıyor” dedi.
Gri pasaportla yurt dışına seyahat düzenleyen kişinin Ulubey Belediyesi’ne de davetiye gönderdiği belirtilen açıklamada, bunun üzerine AK Parti, CHP ve MHP Meclis üyeleri tarafından karar alındığı ancak  pasaport dahi çıkartılmadan bu organizasyonun iptal edildiği bildirildi.
Açıklama şöyle;
CHP Ordu Milletvekili Mustafa ADIGÜZEL tarafından 01/05/2021 tarihli bir takım video ve sosyal medya paylaşımları vasıtası ile Belediyemiz hakkında asılsız ithamlarda ve kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunulmuş ve 53 kişinin Belediyemiz tarafından usulsüz yollar ile yurtdışına gönderildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır.
Öncelikle belirtmek isteriz ki; Sayın araştırmacı milletvekili tarafından belediyemiz vasıtası ile herhangi bir kişiye gri pasaport alınıp alınmadığı ve akabinde yurtdışı gezisi gerçekleşip gerçekleştirilmediği çok iyi bilinmesine rağmen kamuoyunu yanıltmak maksadı ile bu soruların cevapları verilmemektedir. Sayın Milletvekili yine yanlış ve dedikodudan ibaret, kaynağı belli olmayan bilgiler ile aceleci davranarak vekili olduğu şehrin belediyesinden bilgi almadan açıklamada bulunmuştur.
Olayın özüne gelinirse bir savunma olmamakla beraber kamuoyuna doğru bilgi vermek maksadı ile belediyemiz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Öncelikle ulusal ve yerel medyada yer alan ve tüm halkımızın bildiği üzere aynı kişi ve dernek tarafından Ülkemizin çok sayıda belediyesine aynı davet mektubunun gönderildiği bilinmektedir.
02/07/2020 tarihi itibariyle Belediyemize de bu davet mektubu gelmiştir. Gelen davet mektubu üzerine 04/08/2020 tarih ve 30 sayılı meclis kararı, meclisi teşkil eden tüm partili üyeler (AK PARTİ, CHP, MHP) tarafından oybirliği ile alınmıştır.
Karar akabinde Belediye Başkanımız İsa TÜRKCAN’ın dikkati, haricen yapmış olduğu araştırmaları ve konunun Ordu Valimiz ile paylaşılarak istişare edilmesi sonucu bu gezinin uygun olmayacağı değerlendirilmiş ve belediyemiz tarafından herhangi bir başvuru veya girişimde bulunulmamıştır.
Anlaşılacağı üzere Belediyemiz tarafından yurt dışına gri pasaport ile 53 kişi gönderildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Eksik bilgiler ile kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunarak belediyemiz aleyhine algı yaratmak Sayın Milletvekiline yakışmamıştır. Konu ile ilgili tüm hukuki başvuru ve şikâyet haklarımız saklıdır. Basına ve değerli kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç