Reklam

CHP 99. yaşını Ordu'da da kutladı

CHP 99. yaşını Ordu'da da kutladı
Editör: Ordu Gazete
09 Eylül 2022 - 20:47
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. Kuruluş yıldönümü Ordu’da da kutlandı. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk koyuldu, parti binasında pasta kesildi.
 Kutlamalara CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İl Başkanı Atila Şahin , Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve partililer katıldı.
 

CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Cumhuriyet Halk Partisi, genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir" dedi.
 
Başkan Şahin, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir. Atatürk’ün Cumhuriyet rejimini getirirken söylediği gibi “Türkiye’de tüm gelişmeler Cumhuriyet’e göre olacaktır. Türkiye’de bugün olduğu gibi ileride de daha demokratik bir Cumhuriyet kurulacak ve bu Cumhuriyet hiçbir suretle Batı Cumhuriyet ilkelerinden farklı olmayacaktır. İşte bizim CHP olarak ana hedefimiz Cumhuriyet rejimini daha ileri ve demokratik laiklik çizgisine evrimleştirmektir. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olmuştur. Liyakati esas alan, hukukun üstünlüğüne dayanan, laik sistemi kurumsallaştıran, her türlü cemaat ve tarikatı devlet kadrolarından temizleyen yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. CHP iktidarında, AKP’nin yarattığı toplumsal ve hukuksal kirlenme; adaletle temizlenecektir. Liyakat, laiklik, güçler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü, çağdaş ve demokratik bir Türkiye ancak CHP ile mümkündür. Cumhuriyet Halk Parti’mizin 99. yılı kutlu olsun."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum