Erdoğan Erişen TGK Genel Başkan Yardımcısı Oldu

Erdoğan Erişen TGK Genel Başkan Yardımcısı Oldu
Editör: Ordu Gazete
07 Temmuz 2021 - 07:58
Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Türkiye’nin en büyük basın çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun pandemi nedeniyle ertelenen Olağan Genel Kurul Toplantısı, 1 Temmuz’da Ankara’da gerçekleştirildi. Kongrenin Divan Başkanlığına Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Yardımcılıklarını Antalya Gazeteciler cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve Basın İlan Kurumu Y¨netim Kurulu Üyesi, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Yazman üyeliği de Konfederasyon Genel Koordinatörü Sinan Tunç yapıldı.


İdam fermanı

Kongreye, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tasarruf tedbirleri altında basına yönelik kısıtlamalar damga vurdu. TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, “özellikle yerel basının idam fermanı olarak gördüğümüz bu genelgei geri çekilmelidir” dedi.

Kongrenin seçimler bölümüne tek liste ile girildi. Genel Başkanlığa Nuri Kolaylı’nın yeniden seçildiği kongrede, göreve gelen yönetim kurulu da ilk toplantısını aynı gün yaparak görev bölümünü gerçekleştirdi.

Erişen’e önemli görev

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ile Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığı görevini birlikte sürdüren Erdoğan Erişen, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetiminde de Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum