Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Fındık üreticisine uyarı: Don yaşanabilir!

Fındık üreticisine uyarı: Don yaşanabilir!
12 Mart 2021 - 19:12
Reklam
Fındık üreticilerine şok uyarı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ordu’da Pazar gününe kadar etkili olacak olan zirai don nedeniyle fındık üreticilerinin dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.
Fındık bu sene yine don tehlikesiyle karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen zirai don afetinden kısmi olarak etkilenen fındık yine zirain don tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda.
 
Beklenen zirai don olayıyla ilgili Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada fındık üreticilerini Pazar gününe kadar etkili olacak olası don afetine karşı uyardı. Müdürlükten yapılan açıklama şöyle;
 
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu son ölçüm ve değerlendirmelere göre 11 Mart 2021 Perşembe günü gece saatlerinden başlayarak 14 Mart 2021 Pazar sabah saatlerine kadar ilimizin kıyılarında hafif, iç kesimlerinde ise orta kuvvetle zirai don hadisesi beklenmektedir. Zirai don nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta üreticilerimiz olmak üzere gerekli tedbirlerin alınarak hazırlıklı olunması gerekmektedir.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç