Reklam

Giresun'da yeni plaj hizmete girdi

Giresun'da yeni plaj hizmete girdi
Editör: Ordu Gazete
21 Mayıs 2022 - 13:21
GİRESUN (AA) - Giresun'da 2 kilometrelik plaj hizmete girdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Plajlar Bölgesi Projesi'nin ilk etabı kapsamında 7 bin 400 metrekare yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 metrekare taş amfi tiyatro, 3 iskele, ahşap yürüyüş yolları, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 çay-kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası ve 6 plaj işletmesi yer alıyor.


Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, deniz ile iç içe yaşayan bir kent olduklarını belirterek, "Yola çıkarken, şehrimizi, bölgemizin en güzel kumsallarına, plajlarına sahip bir şehir yapacağız demiştik. Onun için bu projeye özel önem verdik, sizler için her detayı düşündük." dedi.

Plajın yerli ve yabancı turistler için de çok güzel bir dinlenme ve denizle buluşma noktası olacağının altını çizen Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

"Şehrimizin turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu doğal değerleri en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Sahillerimizi cazibe merkezi haline getirerek hak ettiği değeri almasını sağladık. Her taraf ışıl ışıl, değil mi? Eskiden buraları, sahillerimizi hatırlıyorsunuz değil mi? Çok şükür o günler geride kaldı. Çünkü sizler aydınlıklara layıksınız, karanlığa değil. 'Denize kavuşan Giresun' sloganıyla başladığımız plajlar bölgesi birinci etabı şehrimize ve sizlere hayırlı olsun."

Konuşmaların ve açılışın ardından, sanatçı Buray amfi bölgesinde konser verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum