Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gürsoy'un kabri ziyaret edildi

Gürsoy'un kabri ziyaret edildi
24 Temmuz 2020 - 16:06
Reklam

24 Temmuz Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu, ebediyete intikal etmiş gazetecileri, basının duayenlerinden Ali Rıza Gürsoy’un kabrini ziyaret ederek andı.
                Anma töreninde konuşan 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Erişen, Ali Rıza Gürsoy’un Ordu basının duayenlerinden olduğunu belirterek, Tekamül ismi ile başlayıp Gürses olarak devam eden gazete ile Ordu basınına örnek hizmetler verdiğini ve o ilkel makineler ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 10. Yılında 24 sayfa renkli bir gazete çıkarmayı başardığını söyledi.
                Gürsoy’un 9 yıl da başarı ile Ordu Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Erişen, “ayrıca halen faaliyetini sürdüren İdmanyurdu Spor Kulübünü kurmuş ve 19 Eylül 1924’te Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamıştır. Onun nezdinde tüm meslektaşlarımızın bu önemli gününü kutluyor, kendisine ve ebediyete intikal etmiş tüm meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” Dedi.
Anma törenine, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Altınordu Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sezgin Yaşar ile basın mensupları ve Ali Rıza Gürsoy’un torunu Hulisi Gürsoy da katıldı.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum