Ordulu Öğretmen Muhammed Aydın Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni Arasına Girdi


Ordulu Öğretmen Muhammed Aydın Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni Arasına Girdi

Ordulu Meslek Lisesi Öğretmeni Muhammet Aydın, Dünyanın En İyi 50 öğretmeni arasına girdi.
Ünye  Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın, 2021 yılında Global Teacher Prize (Küresel Öğretmen Ödülü) yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girmeye hak kazandı.
Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren Muhammet Aydın, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu'nu ziyaret etti.
Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Elibolca'nın da katıldığı ziyarette öğretmen Muhammed Aydın, yarışma hakkında açıklamalarda bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu"İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda millî, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarırlar. Bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm eğitim yöneticilerimizin, okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin özverili ve fedakarca bir çalışma içerisinde olacağına inanıyorum. Bu vesileyle eğitimde mükemmelliği teşvik etmek amacıyla, öğretmenlere verilen Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren öğretmenimiz Muhammet Aydın'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.