18 Ekim Pazartesi Fındık Fiyatları. Ordu ve Giresun'da Serbest Piyasada Fındık Fiyatı


18 Ekim Pazartesi Fındık Fiyatları. Ordu ve Giresun'da Serbest Piyasada Fındık Fiyatı

Serbest piyasada fındık fiyatları geçen hafta inişli çıkışlı bir grafik çıktı. Yüzbinlerce üretici piyasaların haftaya nasıl başlayacağını merak ediyor.
Fındık fiyatları geçen hafta serbest piyasada 23 ile 24 arasında gidip geldi. 18 Ekim Pazartesi günü Ordu’da serbest piyasada 50 randıman levant kalite fındığın kilosu 24 TL’den işlem görüyor.
Piyasalardan gelen haberlere göre, fiyatların yukarı değil aşağı düşme eğilimli olduğu belirtiliyor. Piyasaya beklenenin üzerinde fındık gelirken yabancı alıcıların naz yaptığı kaydediliyor.
GİRESUN KALİTE FINDIK 25 TL
Ordu’da levant kalite fındık 24 TL’den satılırken Giresun kalite fındığın kilosu 25 TL’den satılıyor.
Giresun’da fındık ticareti yapan Ekrem Civelekoğlu, fiyatlarda yaşanan hareketlilik hakkında yaptığı açıklamada; “Bu sezon fındık fiyatlarında yaşanan hareketlilik devam ediyor. Sezon başında serbest piyasada 26 TL’yi gören ancak daha sonra sert bir düşüşle 23 lira 50 kuruşa kadar gerileyen fındık fiyatları, son bir haftada yeniden yükselişe geçti. Geçen haftadan bu yana fındık fiyatlarında yaklaşık 1 TL’lik artış oldu. Giresun kalite fındık yeni haftada randımanına göre 25 TL’ye kadar fiyattan alıcı bulmaya başladı” dedi.
TMO ALIMLARA DEVAM EDİYOR
Serbest piyasada fındık fiyatları inişli çıkışlı bir grafik çizerken Toprak Mahsulleri Ofisi Ordu’da 9 merkezde alım yapıyor.
TMO aldığı ürün bedellerini 10 gün içerisinde ödüyor.
TMO 50 randıman Giresun kalite fındığı 27 TL’den, levant kalite 50 randıman fındığı da 26.50 TL’den alıyor.