52 Orduspor, Harput Dibek Elazığ Karakoçan maçından galibiyet bekliyor


52 Orduspor, Harput Dibek Elazığ Karakoçan maçından galibiyet bekliyor

Oynadığı son 4 maktanda sahadan beraberlikle ayrılan 52 Orduspor FK. Cuma günü deplasmanda oynayacağı Harput Dibek Elazığ Karakoçan FK. maçından galibiyet bekliyor.
Lige şampiyonluk parolasıyla başlayan ancak oynadığı 8 maçta istenileni veremeyen 52 Orduspor’da işler pek istenildiği gibi gitmiyor.
8 maçta 3 galibiyet 5 beraberlik alarak 14 puan toplayan Mor Beyazlılar yenilgi almasa da ortaya koyduğu futbol ve mücadele ile tartışma yarattı.
BERABERLİKLER TAKIMI OLDUK
Ordu İstikbal Gazetesi Sahibi Temel Aşar “Beraberlik Takımı Olduk” başlıklı yazısında önemli uyarılarda bulundu.
Daha önce 52 Orduspor FK’da Kulüp Başkanlığı görevinde bulunan Temel Aşar’ın yazısı şöyle;
52 Orduspor FK Başkanı Şükrü Bodur sezon sonu 74 puanla şampiyon oluruz açıklaması yaparken maç başı ortalama 2 puan hedefini koymuştu.
Elbette maç başı ortalama 2 puan hedefimiz tutarsa şampiyon oluruz sözü bizlere inandırıcı gelmişti çünkü sezon başında yapılan transferlerin işareti bunu gösteriyordu.
Fakat ne gariptir ki yapılan transferlerin 4-5’i dışında hala bu ligde şampiyonluğa oynayacak bir takım futbolcusu olmadığını hep birlikte görmeye başladık.
Son 3 haftada çok büyük avantaj kaybettik en azından 7puanla ayrılacağımız karşılaşmalardan 3 puanla ayrılarak diğer takımlardan bir farkımızın olmadığını gördük.
Dost acı ama gerçeği söylermiş.
Hesap ortada, oynadığımız 7 karşılaşmada 4 galibiyet 3 beraberlik almışız rakip kalelere 10 gol atarken 7 golü kalemizde görmüşüz. Ligin tepesiyle oynuyoruz berabere orta sırasıyla oynuyoruz berabere son sıradaki 2 puanlı takımla oynuyoruz berabere buradan sormak isterim biz hangi takımı yeneceğiz …
Grubumuzda Kuşadaspor,İskenderunspor, Iğdırspor,Düzcespor,68 Aksarayspor takımlarının zirve yarışında olduklarını biliyoruz.
Şimdi burada Yönetim Kurulunun toplanarak radikal kararlar alması lazım çünkü kaçan puanlar geri gelmez. Çok açık ve net söylüyorum karamsar değilim ama bu gidişten de memnun değilim.
Teknik heyetin hiçbir mazereti kabul edilemez sezon öncesi istedikleri transferleri yaptırdılar, biran önce takıma kazanma ruhunu aşılamaları lazım yoksa bu 2-3 maç sonra farklı şeyler düşünülmeli…
Şimdi bana diyeceksiniz ki henüz çok erken kaçan bir şey yok “sakın demeyin” biz önlemimizi alalım ki yarın ah vah demeyelim…
Biz işimize bakalım sezon sonunda ipi göğüsleyen takım olalım.