Ordu'da menderesleriyle ünlü yaylada kar festivali düzenlenecek


Ordu'da menderesleriyle ünlü yaylada kar festivali düzenlenecek

Ordu’nun gözde turizm merkezlerinden biri olan 1.500 rakımlı Aybastı Perşembe Yaylası'nda kar festivali düzenlenecek.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “3 ay değil 12 ay Ordu” sloganıyla Ordu’da dört mevsim dolu dolu geçiyor. Yaz aylarında turistlerin ilgi odağı olan Ordu yaylaları kış aylalarında da Ordu Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen festivallerle ilgiyi üstüne çekiyor.

Ocak ayı içerisinde binlerce yerli ve yabancı turistin katılımıyla yapılan Akkuş-Argan, Kabadüz-Çambaşı festivalleri ile katılanlara unutulmaz anlar yaşatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, ocak ayının son kar festivalini menderesleri ile ünlü Aybastı Perşembe Yaylası’nda gerçekleştirecek.

KARDA KIZAK KEYFİ YAŞAMAK İSTEYENLER PERŞEMBE YAYLASI’NA

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de katılacağı Aybastı Perşembe Yaylası Kar festivali pazar günü saat 11.00’de Aybastı Perşembe Yaylası’nda yapılacak. Düzenlenecek kar festivalinde kent orkestrası konseri, Off Road yarışları, Köy Seyirlik Oyunu, Amatör Kızak Yarışları, Yöresel İkramlar ve animasyon gösterileri yapılacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Aybastı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan kar festivali düzenlenecek diğer etkinliklerle gün boyu devam edecek.

​