Reklam
Reklam

İyi Partililer çıplak ayakla kitap okudu

İyi Partililer çıplak ayakla kitap okudu
13 Ekim 2020 - 19:11

Fatsa'daki siyanürle altın aranmasına dönük çıplak ayakla kitap okuma eylemine İYİ Parti’den destek geldi. İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk öncülüğünde yönetim kurulu üyeleri çıplak ayakla kitap okudu.

Fatsa’da doğasever Onur Güngör, Cumhuriyet Meydanı’nda ilçedeki siyanürle ayrıştırma yapılan altın madenine karşı eylem başlattı. Korona virüs salgını nedeniyle çıplak ayak ile kitap okuyan Güngör’ün eylemine destek her geçen gün büyüdü.
İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk, “çevre ve insan sağlığını etkileyecek tüm faaliyetlerde kalbimizin Fatsalı hemşerilerimizle attığının bilinmesini isteriz” dedi.
Şentürk, “zamanı dolan şirket tekrar bölgemizde altın çıkarmak için farklı alanlara gözünü dikmiş, alan büyütmenin peşine düşmüştür. Bölgemiz siyanür zehri altındadır. Buna topyekûn dur demek zorundayız. Bugünde tepkimizi göstermek için çıplak ayakla kitap okuyoruz. Hangi siyasi düşünceden olursa olsun bu ilin bir ferdi olarak, içme ve kullanma suyumuzun kaynağı, yaşamımızın, bitki örtümüzün, ekosistemimizin olumsuz etkilenmesini istemiyoruz’’ dedi.

Siyanürle altın ayrıştırılmasına tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk ve yönetim kurulu üyeleri, program sonunda "Fatsa'ya selam, mücadeleye devam" dediler.
İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk ve yönetim kurulu üyeleri, daha sonra İYİ Parti Fatsa İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette, ülke gündemine ilişkin sohbet edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum