Reklam
Reklam
Reklam

Kahraman: Fiyatların yükselmesi üreticimizin kendi elinde

Kahraman: Fiyatların yükselmesi üreticimizin kendi elinde
29 Temmuz 2020 - 10:09
Reklam

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, açıklanan fındık alım fiyatının memnunluk yarattığını söyledi.
Kahraman konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı;
2020 mahsulü fındık sezonuna kısa bir süre kala, üreticimiz bahçeye girmeye hazırlanırken
fındık taban fiyatı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bizzat açıklandı. (27.07.2020) Levant kalite için 22 TL Giresun Tombul Kabuklu için 22,50 TL
Geçmiş sezonlarda olduğu üzere bu sezon da TMO eliyle fındık alımı yapılacak. Öncelikle, açıklanan fiyatın hayırlı olmasını, üreticilerimize ve ülkenize bereketli olmasını temenni ederim. Sayın cumhurbaşkanımıza bu güzel haber için üreticilerimiz, tüccar ve sanayicilerle ihracatçılarımız adına teşekkür ederiz.
İçinde bulunduğumuz şartlar gözetilerek başlangıç fiyatı niteliğindeki bu fiyatın sezon içinde serbest piyasada karşılığını tam anlamıyla bulacağını yaşayarak tecrübe ettik.
İş yine üreticilerimize düşmektedir. Ürünlerinin kalitesine çok dikkat edip, paniğe kapılmadan ve ihtiyaç kadar pazara indirmeleriyle ürünümüz değerini koruyacaktır.
Şuna hiç şüphe yok ki; merkezi otoritenin bu işe el atmış olması, yakinen ve dikkatle takip etmesi piyasa aktörlerinin de disipline olmasına vesile olmuştur, olmaktadır, olacaktır. Sayın
Cumhurbaşkanımıza bu yönden de teşekkür etmeyi borç biliriz.
Fiyat istikrarını tesis edip sürekli kılacak unsurlardan birinin de verimlilik ve kalite olduğuna vurgu yaparak yeni sezonun başta üreticilerimiz olmak üzere her kesime bir kere daha hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım.
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum