Ordu Aybastı Kaymakamı ile Aksaray Ağaçören Kaymakamı nişanlandı

Ordu Aybastı Kaymakamı ile Aksaray Ağaçören Kaymakamı nişanlandı
Editör: Ordu Gazete
25 Temmuz 2022 - 23:34 - Güncelleme: 26 Temmuz 2022 - 15:54
Ordu Aybastı Kaymakamı Şeyma Aktaş evlilik yolundaki ilk adımı attı. Genç kaymakam, Aksaray Ağaçören Kaymakamı Mehmet Ali Semiz ile sözlendi.
Çiftin söz merasimi Aksaray’da gerçekleşti.
Aybastı Kaymakamı Şeyma Aktaş’ı ‘Allah’ın emriyle’ babasından isteyen Aydoğdu, yüzükleri taktıktan sonra genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

Şeyma Aktaş kimdir?
Şeyma Aktaş 1994 yılında Elâzığ’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Nevşehir’de tamamladı. Liseyi birincilikle bitirdikten sonra 2012 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. Fakülteden mezun olduğu 2017 yılında Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansman Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Konya Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Erzincan’ın Refahiye ve Kayseri’nin Bünyan ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajının ardından Konya’nın Doğanhisar ve Denizli’nin Bekilli ilçelerinde Kaymakam Vekilliği stajını tamamladı.  
İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlamasının ardından 30 Ağustos 2021 tarihinde Aybastı Kaymakamı olarak göreve başladı. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum