Ordu Büyükşehir sporcuları derece yaptı

Ordu Büyükşehir sporcuları derece yaptı
Editör: Ordu Gazete
13 Eylül 2022 - 10:37 - Güncelleme: 13 Eylül 2022 - 10:39
Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları Balkan Şampiyonalarındaki mücadeleleri ile iki farklı branş ve çeşitli kategorilerde 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya elde etti.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları farklı branşlarda düzenlenen müsabakalarda gösterdikleri başarılar ile dikkat çekmeye devam ediyor.
Bu kapsamda 10-11 Eylül tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagrev şehrinde düzenlenen 2022 Avrupa Triatlon Balkan Şampiyonası’nda gösterdiği başarılı performans ile rakiplerini geride bırakan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Triatlon Milli Sporcusu Selinay Tuğçe Kır, iki farklı kategoride iki madalyanın sahibi oldu. Milli Sporcu Kır, U19 kategorisini 1. Genel Klasman kategorisini ise 2. olarak tamamladı. Milli Sporcu Kır, 1 altın ve 1 gümüş madalya ile şampiyonada rüzgâr estirdi.

JUDO’DA 2 SPORCUDAN 2 BRONZ MADALYA
10-11 Eylül tarihlerinde 9 ülkeden 259 sporcunun katılımı ile Kocaeli’nde Ümitler Judo Balkan Şampiyonası düzenlendi. Müsabakada sergilendikleri mücadele ile Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcularından Deniz Yeşilyurt 57 kg’da, Gülsüm Ağaç ise +70 kg’da 3’üncülüğü elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum