Reklam
Reklam

Ordu'da 1 okulda coronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi

Ordu'da 1 okulda coronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
19 Eylül 2021 - 15:14
Ordu’da bir okulun öğrencilerinde coronavirüs görülmesi üzerine okulda uzaktan eğitime geçildi
Ordu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Aybastı Fen Lisesi’nde coronaviürs görülmesi üzerine öğretmen ve öğrenciler eve gönderilerek uzaktan eğitime başlandı. Karantina süresinin bitmesinden sonra tekrar yüz yüze eğitim başlayacak.
Aybastı Fen Lisesi ile aynı binada eğitim veren diğer 3 okulda ise eğitim ve öğretim devam ediyor.

Ordu Valiliğinin açıklaması şöyle;
 .Ordu Aybastı İlçesinde aynı okul binasında 13 şubede Aybastı Fen Lisesi, 8 şubede Ortaköy Ortaokulu ve 5 şubede Aybastı İmam Hatip Ortaokulu ve 12 şubede Aybastı Atatürk ortaokulu olmak üzere dört farklı okulumuz eğitim faaliyetini sürdürmektedir.

Sadece bu okullarımızla aynı binada bulunan Fen Lisesindeki 13 şubemizde “Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" doğrultusunda uzaktan eğitime geçilmiş, öğrencilerimiz karantina sürecini tamamlamalarının ardından yüz yüze eğitimlerini sürdüreceklerdir.

Aybastı Fen Lisesiyle birlikte okul binasını ortak kullanan Aybastı Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu ve Aybastı İmam Hatip Ortaokulu’ nda karantina uygulamasına alınan hiçbir şube bulunmamakta ve bu üç okul eğitim öğretim faaliyetlerine yüz yüze devam etmektedir.

Dolayısıyla dört farklı eğitim kurumunun yer aldığı okul binasında tamamen yüz yüze eğitime ara verilmemiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum