Reklam
Reklam
Reklam

Ordu'da 12 ay turizm

Ordu'da 12 ay turizm
09 Temmuz 2020 - 12:33

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da turizmi 12 aya yaydı. Sadece yaz dönemi turizm hareketliliğinin yaşandığı Ordu’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan projelerle turizm hareketliliği yılın tamamına yayılmaya başladı. Yaylalar ve eko turizm öne çıktı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi turizm alanında Ordu’da 155 destinasyon tespit etti. Boztepe, Kurul, Yason, Çambaşı, Ulugöl, Perşembe Yaylası’nın yanı sıra doğal güzelliğiyle öne çıkan yerler turizme kazandırılıyor.
Kış dönemi Çambaşı, Perşembe, Keyfalan ve Argan Yaylalarındaki etkinlikler büyük ilgi çekti.
Başkan Güler kış mevsimi, doğa ve ekoturizme olan ilginin giderek arttığına dikkat çekti.
Karadeniz Bölgesi’nin bu üç özelliği bünyesinde barındırdığını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Karadeniz’de turizm hareketliliği giderek artıyor. Bu hareketlilikten pay almamız için çalışmalarımızı en ince detaylarıyla sürdürüyoruz. Bölgede kış turizmi, doğa turizmi ve ekoturizmi alanında belki de en şanslı ve potansiyeli yüksek iliz. Ordu artık sadece 3 ay yaz mevsiminin yaşandığı yer olmayacak. Öncelikle kış turizmini hareketlendirdik. Yaz turizminde de farkımızı ortaya koyuyoruz.”dedi.
“Kültür ve ekoturizmi canlandıracağız”
Turizmde “kültür” unsurunun bulunduğuna dikkat çeken Başkan Güler, Ordu’nun bu konuda bölgenin potansiyeli yüksek en iyi ili olduğunu vurguladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu; tarihiyle, kültürüyle, yaşanılabilir ortamıyla, aydın insanlarıyla, tiyatrosuyla ve güzellikleriyle kendi kendine yeten bir şehir. Burası güzel, latif, hoş bir şehir olsun istiyoruz. Bunun için ekoturizmini de canlandırmak istiyoruz. Yöresel ürünlerimize destek oluyoruz. Ordu Yöresel ürünleriyle de fark yaratan bir il” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum