Ordu'da Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Başladı

Ordu'da Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Başladı
04 Ekim 2021 - 17:32
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" Ordu'da gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde protokol üyelerinin, antrenörlerin ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü Altınordu Atatürk Spor Salonundan Ceren Özdemir Meydanına kadar gerçekleşti.


 

Kortej yürüyüşüne; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Amatör Spor Federasyonu Başkanı, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa  Genç; Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan ve her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını sağlamak ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen "Amatör Spor Haftası" bu yıl 04-10 Ekim 2021 tarihleri arasında tüm Türkiye'de farklı etkinliklerle kutlanacak. İlimizde de 'Amatör Spor Haftası Etkinlikleri' kortej yürüyüşümüzü sizlerin katılımı ile başlattık.

Amatör Spor Haftasının amacı; çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmektir. Bu amaca ulaşmak için il müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında 7 farklı branşta spor etkinliklerimiz olacaktır. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum