Reklam
Reklam

Ordu'da günlük vaka sayısı 200'ü aştı

Ordu'da günlük vaka sayısı 200'ü aştı
03 Ağustos 2021 - 00:13
Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında  Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan sunumda Ordu’da 1 günde 1325 test yapıldığı ve 234 kişinin test sonucunun pozitif olduğu belirtildi. Vefat sayısı 2 olurken iyileşen hasta sayısı da 54 oldu.
Ordu’da aşılama çalışmalarında Altınordu, Gülyalı, Perşembe, Kabadüz, Mesudiye, Çamaş, Gürgentepe ve İkizce’de aşılama oranının yüzde 75’in üzerinde olduğu bildirildi.
 Vaka sayısının artmaması için aşılama çalışmalarına ağırlık verildiğini belirten İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, “İlimizde bugüne kadar 442.550 birinci doz aşı, 329.188 ikinci doz aşı, 69.706 üçüncü doz aşı olmak üzere toplamda 841.444 doz aşı yapıldı. Toplumsal bağışıklığın sağlanabilmesi içi nüfusumuzun önemli kısmını oluşturan gençlerimizin ve orta yaş grubunun aşılarını mutlaka yaptırmaları gerekiyor. Pandemiden korunmanın en etkili yöntemi aşıdır. Vatandaşlarımızdan mutlaka aşılarını yaptırmalarını istiyoruz” dedi.


“Pandemide önceliğimiz aşı” diyen Vali Tuncay Sonel, “İlimizdeki aşılama çalışmaları Türkiye ortalamasının üzerinde. Ancak, aşı oranımızı çok daha yükseltmemiz gerekiyor. Halen daha aşı olmayan vatandaşlarımız var. Vaka sayılarında son haftalarda bir artış var. İlimizin vaka durumunu anlık takip ediyoruz. Önlemlerimizi, tedbirlerimizi alıyoruz. Vatandaşlarımızın ve işyerlerinin pandemi kurallarına uyup uymadıklarını sürekli denetliyoruz. Tüm ekiplerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızdan pandemi sona ermiş gibi hareket etmemelerini istiyoruz. Tedbiri elden bırakmasınlar. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uysunlar. Aşılarını mutlaka yaptırsınlar. İl dışından gelen hemşerilerimiz ve misafirlerimiz kendilerini birkaç gün izole etmeleri gerekir” diye konuştu.  
 

Toplantıya katılan İlçe Kaymakamları da Covid-19 Pandemisi ile ilgili yürütülen çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum