Ordu'da Hoynat Adası için ikinci seyir terası yapıldı

Editör: Ordu Gazete
12 Ocak 2022 - 21:04
Ordu’nun saklı kalmış güzelliklerini gün yüzüne çıkararak turizmde iddialı bir duruma gelmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, geçmişte kamyonlarla çöplerin döküldüğü Hoynat Adası’nı bölgenin parlayan yıldızı haline getirdi.
Türkiye'de tepeli karabatak kuşlarının yuva yaptığı nadir alanlardan biri olan ve çift gümüş martıların yaşadığı Ordu’nun ‘sakin şehir’ unvanlı Perşembe ilçesindeki Hoynat Adası Büyükşehir Belediyesinin dokunuşlarıyla hayat buldu.
Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesinin ardından Çaka Tüneline kadar olan kısmı önemli bir yaşam alanına kavuşturulan Hoynat Adası’nda 2. Etap çalışmalarının da sonuna yaklaşıldı.

Tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra doğal güzelliğiyle de dikkat çeken Hoynat Adası’nda Çaka Tüneli çıkışından sonraki 300 metrelik alanı kapsayacak olan 2. Etap projesinin bir ay içinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması amaçlanıyor.
“BÖLGE TURİZM CAZİBESİ HALİNE GETİRİLDİ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Yapım İşleri Dairesi Başkanı Demirhan Güzel, projede sona yaklaşıldığına dikkat çekerek, “Yaptığımız projelerin hem insanımıza hem de kültürümüze hitap etmesine özen gösteriyoruz. Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla projenin ilk etabı geçtiğimiz yıl yapılmıştı. Orası bir çöp alanıydı. Şimdi ise turizm cazibesi haline getirildi. İkinci etap projesi kapsamında da yürüyüş yolu, ahşap korkuluk, ahşap büfeler, pergola korkuluklar ve insanların oturacağı banklar yerleştirilecek. Bu güzel projenin talimatını vererek ilimize kazandıran Sayın Bakanımız başta olmak üzere emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

SONA YAKLAŞILDI
Proje kapsamında kazı, dolgu, yağmur suyu gider boruları, ihata (beton) duvar, elektrik direk ankrajları, ortalama 4m genişliğinde 1300 m² granit ve 200 m² bazalt küp taş kaplamalı yürüyüş yolu, ortalama 900 m² seyir terasları, emprenyeli 300 metre ahşap korkuluk, 1 adet fotoğraf çekinme alanı, 17 adet elektrik direği 5 metre tek konsollu ahşap görünümlü, 8 adet elektrik direği 5 metre çift konsollu ahşap görünümlü, 5 adet ahşap tenteli pergola yapımı tamamlandı. 27 adet bank, 1 adet büfe (satış birimi), 2 adet seyir dürbünü, ağaç altı oturma alanlarının da yerleştirilmesi ardından proje çalışmaları tamamlanacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum