Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ordu'ya Hayvan Hastanesi Kuruluyor

Ordu'ya Hayvan Hastanesi Kuruluyor
19 Şubat 2021 - 13:58
Reklam
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Orta ve Doğu Karadeniz’in en kapsamlı sokak hayvanları hastanesini kuruyor.
Hayvanların yaşam haklarını korumak ve onların daha donanımlı bir ortamda rehabilite edilmelerini sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi’nde bulunan Geçici Hayvan ve Rehabilitasyon Bakımevi’nde hayvan hastanesi hayata geçiriyor.
Bakımevinde çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi mevcut alanların yıkımı sonrası modern koşullarda hizmet verecek olan hayvan hastanesi inşaatında çalışmalarını sürdürecek.
DAHA DONANIMLI BİR ORTAMDA REHABİLİTE EDİLECEKLER
Cerrahi ameliyathane, röntgen ve laboratuvar bölümleri, muayene odası, ameliyat sonrası yoğun bakım üniteleri, engelli ile anneli-yavrulu bölümler gibi alanların iyileştirilerek hayvan hastanesinin oluşturulacağı bakımevinde sahipsiz, yaralı, hasta, engelli ya da bakıma muhtaç dostlar donanımlı bir ortamda tedavi edilerek, rehabilitasyonları yapılacak. Aynı zamanda kedi ve köpek hospitalizasyon ünitelerinde de kapasite artışına giden Büyükşehir Belediyesi böylelikle daha fazla sokak hayvanının yaşamına dokunacak.
“TIBBI MÜDAHALE ANINDA YAPILABİLECEK”
Orta ve Doğu Karadeniz’de ilk olacak olan hayvan hastanesinin sokak hayvanlarının hayat standartlarını yükselteceğine dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Burada sokak hayvanlarımız daha sağlıklı bir ortamda sağlıklarına kavuşturacağız” dedi.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç