Reklam
Reklam
Reklam

Organik örgü bebek yapım kursu kadınlara iş kapısı oldu

Organik örgü bebek yapım kursu kadınlara iş kapısı oldu
17 Eylül 2020 - 09:20

Ordu Valisi Tuncay Sonel, 52 kadınımıza iş ve aş imkanı sağlayan ‘Organik Örgü Bebek Yapım Kursu’nu ziyaret ederek, yapılan üretim hakkında bilgi aldı. Aile ekonomisine katkı sağlayacak üretim konusunda kadınlarımızın yanında olacağını ifade etti.
Vali Tuncay Sonel, kadınların istihdamına ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan ‘Organik Örgü Bebek Yapım Kursu’nu ziyaret etti.
Kursiyerler tarafından üretilen bebekleri çok beğendiğini söyleyen Vali Sonel, ”Kadınlarımıza iş imkanı ve gelir sağlayacak bu kurslarımızın devamı gelecek. 52 hanım kardeşimize Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur tarafından verilen destekle iş ve aş imkanı sağlanmış oldu. Hanım kardeşlerimizin yapmış olduğu organik, örgü bebeklerde Ordu’nun yazması, basması, pancarı, olmazsa olmazlarımızdan fındığı gibi yöresel motiflerin düşünülerek işlenmesi, çok daha farklı ve güzel bir konseptin ortaya çıkmasına neden olmuş. Biz artık bundan sonra çocuklarımıza Çin’den ithal oyuncakları değil, kendi yöremizde hanım kardeşlerimizin yapmış olduğu el emeği, göz nuru organik bebekleri dağıtacağız. Hepinizin ellerine sağlık. İnşallah bu proje, 52 hanım kardeşimizin hem ailelerine, hem de yöre ekonomisine katkı sağlar” diye konuştu.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum