Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Şahin: Fiyatı bırak, üreticinin kaybıyla ilgilen

Şahin: Fiyatı bırak, üreticinin kaybıyla ilgilen
11 Mart 2021 - 09:06
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, AK Parti İl Başkanının söylediği sözleri inkar etmesine karşın videonun sosyal medyada olduğunu belirterek, "AKP İl Başkanı, fındık fiyatlarıyla ilgileneceğine, üreticinin ürün kaybının karşılanması hususunda bir takım destek açıklamaları yapmalıdır." dedi.

CHP İl Binasında açıklamalarda bulunan Şahin, "AK Parti İl Başkanı uluslararası tekelcilerin sözcüsü olmamalı, üreticinin destekçisi olmalı dedik. Bizi ve milletvekilimizin açıklamalarını kastederek yalancı olduğumuzu söyledi. Videosu sosyal medyada var. TMO, 30 Nisan'a kadar alımlarını sürdürecek. 'Ondan sonra herkes fındığını satsın, 10 lira mı olur 15 lira mı olur' diye kendisi söyledi. Bugünkü iktidarın fındığa ve üreticiye bakışının ne olduğunu videoyu izleyenler çok net anlayacaklardır." diye konuştu.

"Zarar büyük"

Şahin, şunları kaydetti "İlimizde % 50-100 arasında zirai don gerçekleşti. Önümüzdeki hafta da don olayının olabileceği söyleniyor. Üreticimiz perişan olmuş durumda. Bu bir doğal afettir. Pandemi döneminde ekonomik anlamda iyice daralmış üreticimizin yanında olduklarını bir şekilde göstermeliler. Don nedeniyle meydana gelen hasar, hızlıca Tarsim aracılığıyla ödenmeli. Sigorta yaptıramayan üreticilerimizin de hasarları bir nebze de olsa giderilmeli. Üreticilerimizin yanında olsun. Ak Parti İl Başkanı, fındık fiyatlarıyla ilgileneceğine, üreticinin ürün kaybının karşılanması hususunda bir takım destek açıklamaları yapmalıdır."

"İzin vermeyeceğiz"

Fatsa'da yaşanan ağaç katliamına da değinen Şahin, sözlerini şöyle tamamladı; "Fatsa'da yasa dışı ağaç kesme yapılıyor. Arkadaşlarımız olay yerine gittiler. Siyanürlü altın aramak için ÇED raporu gerekli. Burada ÇED'in süresi bitti. Yenilemek için müracaat ettiler. Ancak daha sonuç belli olmadan hemen çevredeki 500 kadar ağacı keseceklerini işaretlerden de anlıyoruz. Çevre halkı, çok ciddi tepki gösterdi. Milletvekilimiz Adıgüzel, Valimizi arayarak buradaki katliamın durdurulmasını istedi. Şimdilik çevre katliamını durdurdular. Ahlaki olmayan durumların karşısında olacağız. Çevre halkının da yanındayız. Bu katliama sessiz kalmayacağımızı ve artık yeter diyeceğimizi duyurmak istiyoruz. Ordu'nun bütün ormanları ve yaşam alanları yok edilmek istenmiyor. Buna izin vermeyeceğiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç