Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Ordu'ya geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Ordu'ya geliyor
Editör: Ordu Gazete
23 Haziran 2022 - 23:48
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 25 Haziran Cumartesi günü bir dizi inceleme, ziyaret ve çalışmalarda bulunmak üzere Ordu'ya geliyor.

 Bakan Varank, Cumartesi günü sabah 08.45 uçağı ile Ordu-Giresun Havaalanına indikten sonra ilk olarak Fatsa OSB Genişletme çalışmalarını inceleyecek. Ardından DOKAP Projelerinin toplu açılış törenine katılacak. Daha sonra Ordu Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek. Saat 15.00’de AK Parti İl Başkanlığı, ÇAMSAN ve Gülyalı Çikolata Park ziyaretinden sonra Ordu’daki inceleme ve çalışmalarını tamamladıktan sonra ayrılacak.


 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyaretiyle ilgili açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, özellikle Ordu’nun OSB’leri ile ilgili kendilerinden bu güne kadar ne talep ettiysek hemen ilgililere talimat vererek yapılması için gerekli emirleri verdiler. Bakanımızın ilimizi ziyaretini fırsat bilerek İlimiz adına bazı taleplerimizi arz edeceğiz. Öncelikle Büyükşehir Belediyemizin alt yapısını hazırladığı kurslarını düzenlediği Ordu’nun bir “Dijital Yazılım Merkezi” olması için bakanımızdan talebimiz olacak. Yine 2023 hedefimizin vizyon projesi yerli otomobilimiz “TOGG‘un Yedek Parça Üretimi” yapabilecek güçte olduğumuzu 2. OSB’nin bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu zatıalilerine arz edeceğiz. Ulubey ilçemizde faaliyet gösteren ve 200 kişiye istihdam sağlayan ORSAV Ordu Savunma Sanayisinin tabanca üretiminin yanında MPT-78 piyade Tüfeğinin de parçalarını ürettiğini arz edeceğiz. Ulubey Silah Fabrikasının Savunma Sanayi tarafından desteklenerek Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Polis Teşkilatımızın hafif silah ihtiyacının bu fabrikamızda üretilmesini talep edeceğiz. Bunu başarabilirsek fabrikamızda 1500 kişi istihdam edilecek ve Türkiye’nin önemli silah fabrikalarından birisi olacaktır.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum