Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Taşçı'dan Fatsa ve Kumru'ya yeni yıl müjdesi

Taşçı'dan Fatsa ve Kumru'ya yeni yıl müjdesi
01 Ocak 2021 - 09:52
Reklam

AK Parti Ordu Milletvekili Ergun Taşçı’dan Fatsa ve Kumru için müjde geldi. Taşçı,” DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız  ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Fatsa İlçe Merkezi Elekçi Irmağı 2. Kısım İnşaatı ile Kumru Elekçi Irmağı 4. Kısım İnşaatı işlerinin ihale oluru DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilmiş ve bakanlıkça onaylanmıştır” dedi.
Taşçı konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı;
“Bu kapsamda;
Fatsa İlçe Merkezi Elekçi Irmağı 2. Kısım İnşaatı muhtevasında; 1654,16 metre uzunluğunda çift taraflı taşkın koruma duvarı ve duvar üzeri korkuluk, 1 adet yaya köprüsü,
Kumru Elekçi Irmağı 4.Kısım İnşaatı muhtevasında; 1 adet rüsubat tutucu tersip bendi, mevcut taşkın koruma duvarlarının bitiminden mansaba doğru sağ sahilde 200 metre uzunlukta betonarme taşkın koruma duvarı, geçen yıl yapımı tamamlanan tersip bendi rezervuarı çevresi için korkuluk yaptırılacaktır.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihale oluru verilen her iki iş için 2021 yılı Şubat ayı içerisinde DSİ 7. Bölge Müdürlüğü tarafından gerekli ihaleler gerçekleştirilecektir.
Bu yatırımların Fatsa’mıza ve Kumru’muza hayırlı olmasını diliyorum. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız’a, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyorum.”
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç