Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Tomakin: İşiniz gücünüz yalan!

Tomakin: İşiniz gücünüz yalan!
04 Mart 2021 - 16:53
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in fındık üreticisini tehdit etmekle suçladığı AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’den sert tepki geldi. Adıgüzel’i yalancılıkla suçlayan Tomakin, “Fındığı 90 sent yapan sizin zihniyet, depolarda çürütüp yağlığa ayıran siz, FKB’yi zarara uğratan siz” dedi.
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin’in katıldığı televizyon programında fındık üreticilerini tehdit ettiği yönünde yaptığı açıklamaya Tomakin’den çok sert tepki geldi.
 
Gerekirse TMO’nun alım süresini uzatacaklarını söyleyen Tomakin, “TV programımızda fındık üreticisini korumak adına, Hükümet olarak TMO’yu devreye sokarak üreticinin hak ve menfaatlerini serbest piyasanın inisiyatifine bırakmadığımızı, beklentinin 18 TL, olmasına rağmen 22,5 TL. gibi fiyat vererek üreticinin memnun olduğunu, bu şartlarda serbest piyasada fındığın 25, 26, TL’yi gördüğünü, ama Hükümetimizin alım süresini 30 Nisan’a kadar uzattığını 22,5 TL’den fındığı alacağını, depolarımızın açık olduğunu, görevlilerimizin hazır beklediğini, 30 Nisan’dan sonra ise fındığın serbest piyasa ederinde fiyatının düşecek mi? Yükselecek mi? Bilinmediğini üreticilerimizin fındıklarını eğer satacaklarsa 30 Nisan’a kadar TMO ya vermelerini istedik. Üreticilerimizin isteği doğrultusunda, ihtiyaç olması halinde yeniden süre uzatımına gideriz. Size mi kaldı bu işler? Size kalsa başaramazsınız zaten” ifadelerini kullandı.
 
“YALAN 1, YALAN 2, YALAN 3, YALAN 4, YALAN 5, İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN”
Fındık üreticisini tehdit ettiği iddiasını reddeden Başkan Tomakin, “Bunun tehdit neresinde, bunun ihanet neresinde? Bizi dinleyen seyircilerimizde şahit oldu ki, biz üreticimizi tehdit etmedik. Yalan 1, asla imasını dahi yapmadık ayağınızı denk alın demedik. Yalan 2, TMO fındık alamayınca bizi kullanıyormuş açıklama yaptırıyormuş. Yalan 3, ihanetmiş açıklamamızın hiçbir yerinde fındık üreticisini rencide edici veya fındığını piyasanın altında satması istenmemiş aksine 22,5 TL’ye TMO’ya satması istenmiştir. Yalan 4, bize ne falanca tüccarın don açıklamasından. Yalan 5, işiniz gücünüz yalan. Biz ise üreticiyi koruruz.” dedi.
 
“KAN EMİCİ VAMPİRSİNİZ BU AZİZ MİLLETİN KANINI EMDİNİZ”
CHP’yi milletin kanını emmekle suçlayan Başkan Tomakin, “Engerekte, yılanda, sizsiniz. Daha da ekleyelim, kan emici vampirsiniz. Bu aziz milletin kanını emdiniz. Bu milletin yakasından düştükten sonra bu aziz millet kendine geldi be. Size niye iktidar yüzü göstermiyor sanıyorsunuz? Kaç yıl oldu siz iktidar olmayalı? İki elinizi başınızın önüne eğip hiç düşünmüyor musunuz? Seçimle gelemiyorsunuz, yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali AK Parti ile 15 seçim kaybettiniz. Bu ders size yetmiyor mu? Çünkü ihanetin alasını sizin zihniyetiniz yapıyordu fındığa, tarım ürünlerine. Ekmek karne ile veriliyor, millet açlıktan kırılırken o sizin zihniyet arpa, buğdayları depolarda küfletip denize döküyordu. Millet aç perişan olmuş kime ne, fındıktan en son bahseden siz olmalısınız. Üreticiyi balık hafızalı mı zannediyorsun? Nedir sizdeki bu kibir abideliği? Sizin CHP zihniyeti zamanında fındık 1 dolar bile etmiyordu. 90 sent’ti. Nasıl olsa unuttu üretici atayım bol keseden öyle mi, yok öyle yağma. Aslı hu, nesli hu, sizin aslınız böyle. Fındığı da depolarda çürütüp sonra Soya’ya yağlığa veren sizin zihniyet. Görev zararı yazdırarak devleti zarara sokan sizin zihniyet. FKB’yi arpalık yapıp zarar ettiren sizin zihniyet. daha sayayım mı? Yalancılıklarınız saymakla bitmez ki. Çünkü sizin aslınızda neslinizde böyle ne diyelim. Siz şov yapmak adına yalan üstüne yalanlarınızla üreticimizi kandıracağınızı mı zannediyorsunuz? Hadi oradan, hadi oradan, başka kapıya buradan sana ekmek çıkmaz” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç