Reklamı Geç
Reklam
Reklam

Tomakin; Yalan makinaları ses verdi!

Tomakin; Yalan makinaları ses verdi!
29 Mart 2021 - 16:45
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, otogar arazisi için açıklama yapan CHP'lilere: "Yalan makineleri. Otogar arazisi Çevre ve şehircilik Bakanlığı sorumluluğunda. Yalan, iftira, provokatörlük kanlarına işlemiş. Adamların hayatı yalan. Dün havaalanını eleştiriyorlardı, şimdi VIP’ten geçmek için can atıyorlar" dedi.
YALAN MAKİNESİ CHP
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, ‘duyumlara göre hareket ederek Ordu’nun en hızlı gaza gelen vekili olan’ CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ve ekibini ‘Yalan makineleri’ olarak nitelendirdi. Tomakin, yapılan açıklamayı “Yalan makineleri yine ses vermiş” diye nitelendirdi.

Tomakin, yaptığı açıklamada, hiçbir dayanağı olmadan konuşan CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin’i kastederek, “Burunlarına pis koku geliyormuş. Burunlarına gelen koku kendi evlerinden, CHP’den geliyordur. Kulağınızı kapatmışsınız gerçeklere. Sağırsınız gerçekleri duymuyorsunuz. Bir milletvekili yalan üzerinden provokatörlük yapıyor. Bu nasıl bir kafa yapısıdır?” diyerek şaşkınlığını belirtti.
“YALAN, İFTİRA, PROVOKATÖRLÜK KANLARINA İŞLEMİŞ”
Eski otogar arazisinin sorumluluğunun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğunu, 7 Ocak 2021 tarihinde Ordu’yu ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından bu alanda kentsel dönüşüm yapılacağını kamuoyu ile paylaştığını, buna rağmen CHP’li Mustafa Adıgüzel ve İl Başkanının provokatörlük yaparak olayı farklı taraflara çekmeye çalıştığını kaydeden Tomakin, şöyle konuştu:
“Peki, bu gerçekten CHP’nin bundan haberi yok muydu; elbette vardı. Ancak yalan, iftira, provokatörlük bunların kanına işlemiş. Hiç mi utanma duygunuz yok, hiç mi arlanmanız yok?! Sokak duyumlarına göre iddia ettiğinizin aksine eski Otogar alanının tüm yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nındır. Eğer iddia ettiğiniz gibi elinizde belgeniz varsa Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olduğunu hatırlatırım verin mahkemeye. Ama sizde o yürek yok ki”

“ADAMLARIN HAYATI YALAN”
Başkan Tomakin, şöyle devam etti:
“CHP Milletvekili olan zat, 870 km beton ve asfalt yol yapılmadığını ifade etmişler. Arkadaş siz hiç ilçelere gitmiyor musunuz? Siz hiç eski adı ile köylere gitmiyor musunuz? Oradaki yapılan yolları görmediniz biliyorum çünkü körsünüz görmezsiniz. 10 sene bu memlekette gülücükle Belediye Başkanlığı yapan bir zat vardı, sizin gibi duyumlarımıza göre demeyeceğim, araştırılsın bakılsın 10 senede, 10 km sıcak asfalt yapmış mı? Yapmamış, yapamaz. Çünkü 10 sende 10 km yol yapamayanların hayali 870 km yol yapımını alamaz. Çünkü sizde o vizyon yok, sizde hizmet yok, varsa yoksa yalanlar üzerine kurulu bir sisteminiz var. Hani burnunuza gelen koku vardı ya işte o sizin zamanınızda Ordu’nun orta yerinde çöplük olarak kullandığınız Durugöl çöplüğünden geliyordur”


“TERÖR İLE İŞ TUTAN PARTİSİNİZ”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler’in göreve başladığı tarihten itibaren, ‘Bütünşehir’ düşüncesinde hiçbir ilçeyi ayırmadan, parti ayrımı gözetmeden hizmet etmesinin Ordu ili açısından büyük bir kazanç olduğunu da vurgulayan Tomakin, “Başkanımızın bölücülük yaptığından dem vurmuşsunuz, bölücülüğü kimin yaptığını Türkiye biliyor. Sizin kiminle hangi terör örgütü ile bağlantısı olan parti ile iş tuttuğunuzu cümle alem biliyor ama siz çamura yatıp hep başkasına yalanla, dolanla saldırmaya çalışıyorsunuz” dedi.

“TARAFSIZ HİZMETİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ GÜLYALI’DIR”
Başkan Tomakin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanının tarafsız olduğuna en iyi örneğin CHP’li Gülyalı Belediyesi olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:
“Sadece CHP’li Gülyalı Belediyemize 2 yılda 9,5 km sıcak asfalt, 1,4 km. beton yol, 2,4 kilometre parke yol yaptık. CHP’li Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ilçesine yaptığı hizmetlere teşekkür etmiş, bu teşekkürünü gerek sosyal medyada gerekse ilçe merkezine astığı pankartlarla göstermiştir. Aynı şekilde farklı siyasi partilerde olan İkizce ve Çamaş ilçelerinde mahallelere asfalt yol, içme suyu, kent meydanı, turizm ve tarihi eserlere yönelik yatırım ve hizmetler de hiçbir ayrım gözetilmeksizin yapılan hizmetlerdir. Eğer yolları görmek istiyorsanız İl Başkanınızla birlikte hiç gocunmadan tek tek göstermeye, size zaman ayırmaya hazırım. Olur ki daha duyumlarınıza ve varsayıma göre hareket etmezsiniz”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç