Vali Tuncay Sonel ziyaretlerde bulundu

Vali Tuncay Sonel ziyaretlerde bulundu
10 Eylül 2021 - 07:15
Vali Tuncay Sonel, bugün bazı meslek ve sivil toplum kuruluşlarına bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

İl Jandarma Komutanına Hayırlı Olsun Ziyareti


Vali Tuncay Sonel, son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ordu İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İl Jandarma Komutanlığı önünde İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Numan Öksüz tarafından karşılanan Vali Sonel,  Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra makama geçti.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz ile bir süre görüşen ve İl Jandarma Komutanlığının faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Tuncay Sonel, Albay Öksüz’e yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, görevinde başarılar diledi. 

Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odasına Ziyaret

Vali Tuncay Sonel, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret etti.

Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Sonel, oda tarafından yürütülen işlemler hakkında bilgiler aldı, sıkıntı ve sorunları dinledi.

Vali Tuncay Sonel’in şoför esnafının sorunları ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiğini ve her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Oda Başkanı Adem Yavuz, “2 Bin üyesi olan bir meslek örgütüyüz. Şoför esnafının dostu bir Valimiz olarak sizleri Odamızda ağırlamaktan onur duyduk. Bu ziyaretiniz, bizleri çok mutlu etti. Şoför esnafımızın karşılaştığı sorunların, sıkıntıların giderilmesinde, hep yanımızda oldunuz, hep bize destek oldunuz. Bundan dolayı da bizim gönlümüzü fethettiniz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Emeği ile rızkını kazanan şoför esnafının her daim yanında olduğunu belirten Vali Tuncay Sonel, “Şoförlerimize canımızı, malımızı emanet ediyoruz. Şoförlerimiz, bu toplumun emekçi insanları. Şoför esnafımızı seviyoruz. Bize düşen ne olursa her zaman da yanınızdayız” dedi.

Cihan Ataş ’Sanat Evi’ Atölyesine Ziyaret

Vali Tuncay Sonel,  bugünkü programı kapsamında Altınordu Akyazı Mahallesi'nde bulunan geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş’ın ’Sanat Evi’ atölyesini de ziyaret etti.

Vali Sonel, atölyesinde Ordu’nun kültürel değerlerini yaptığı eserlerle yaşatmaya çalışan başta Yason Kilisesi, Hazinedaroğlu Konağı, Çivisiz Cami, Serender gibi birçok tarihi eserlerin maketlerini yapan Cihan Ataş’tan ürünlerin yapım aşaması ile ilgili detaylı bilgiler aldı.

Yapmış olduğu ahşap maketlerle Ordu’nun kültürel değerlerini tanıtmaya çalışan geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş’a teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, Valilik olarak yapılan çalışmaları destekleyeceklerini ifade etti.

Vali Tuncay Sonel’in ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş, “Ben, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Ordu’da belirlenen üç geleneksel el sanatları ustasından birisiyim. Mütevazi atölyemde Ordu’nun kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerlerinin ahşaptan maketlerini yaparak, bir nebze olsun Ordu’nun tanıtımına katkı sağlıyorum. Yapmış olduğum eserlerde kullanmış olduğum birçok malzeme, atık maddelerden oluşuyor. Onları ziyan etmeyip, sanat eserine dönüştürüyorum. Gücüm yettiğince eser üretmeye devam edeceğim. Sizlerin ziyareti bizi ziyadesiyle mutlu etti. Onore olduk. Sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Futbol Taban Birliklerini Ziyaret Etti 

Vali Tuncay Sonel, geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş’a yaptığı ziyaretin ardından Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ordu Şubesi ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ordu Şubesini de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Futbolun taban birliklerini oluşturan dernekleri ziyaretinde, bir süre önce yapılan kongrelerde dernek başkanlığına ve yönetim kuruluna seçilenleri tebrik eden Vali Tuncay Sonel, “Sporun, insanların beden ve ruh sağlığını korumasının yanında, insanları birleştirici, bütünleştirici özelliği vardır. O sebeple spor kulüplerimizi önemsiyoruz. Bu kulüplerimizde amatör ruhla hizmet veren spor yöneticilerini, antrenörleri, hakemleri kutluyorum. Başlayacak yeni sezonda tüm kulüplerimize, antrenörlerimize, sporcularımıza ve hakemlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

Futbolun taban birliklerini oluşturan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Turgut Kır, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Mehmet Şengül de, Vali Tuncay Sonel’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Sporu seven ve sporcu dostu bir Valimiz olduğu için Ordu şehri olarak kendimizi şanslı addediyoruz. Spor camiası ile ilgilenmeniz, bizleri çok mutlu ediyor. Bugün yapmış olduğunuz ziyaretle de bizleri onore ettiniz. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum