Reklamı Geç
Reklam

Valilik tehlike öncesi uyarıda bulundu

Valilik tehlike öncesi uyarıda bulundu
08 Nisan 2021 - 16:49
Reklam
Neredeyse Nisan ayının ortalarına geldik ancak soğuk hava etkisini göstermeye devam ediyor. Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelerde bölgemizde zirai don beklentisi olduğu duyurusunda bulundu.
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren yurdumuzun kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere soğuk havanın etkisi altına gireceği tahmin edildiğinden 13.04.2021 Salı günü sabahına kadar bölgemizin iç kesimlerinde zirai don riski bekleniyor.
 
Ordu Valiliği de beklenen zirai don tehlikesi sonrasında olası yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarılarda bulundu.
 
Öte yandan, Şubat ve Mart aylarında yaşanan hava sıcaklıklarındaki düşüş zirai dona neden olduğu Ordu’da 200 ile 600 rakım arasında fındık bahçelerinde yüzde 30 ile 90 arasında zarar oluştuğu ilçe ziraat odaları tarafından belirtilmişti. Şimdi beklenen zirai don sonrasında zararın daha da artmasından endişe ediliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç