BAŞIMIZA İCAT ÇIKARANLAR BELLİ OLDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitedeöğrenim gören yetenekli öğrencilere yönelik düzenlenen “Başımıza İcat Çıkar” yarışmasının ön değerlendirme sonuçları açıklandı. 36 proje, final değerlendirmesine katılmaya hak kazandı.
YARIŞMAYA 499 PROJE BAŞVURDU
Yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yöneltip, onların yenilikçi projeler üretmesini sağlamak ve geleceğin bilim insanları olarak yetişmesine katkı sunmak amacıyla ilk kez düzenlenen yarışmaya 499 proje ile katılan öğrenciler büyük bir ilgi gösterdi.
36 PROJE FİNALE KALDI
06 Mart 2017 Pazartesi günü başvuruların sona ermesiyle birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Üniversitesi ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda toplam 36 proje, ön elemeyi geçerek final değerlendirmesine katılmaya hak kazandı.
PROJELER SANAT GALERİSİNDE SERGİLENECEK
Finale kalan projeler arasında 8-9 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak değerlendirme sonucunda dereceye giren projeler belirlenecek. Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00’te yapılacak törenle yarışmada finale kalan projeler sergilenecek ve dereceye giren proje sahiplerine ödülleri verilecek.
BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR YARIŞMASI
SERGİLENMEYE UYGUN GÖRÜLEN PROJELER LİSTESİ
İLKOKUL KATEGORİSİ
S.NO | ADI SOYADI | PROJE NO | PROJE ADI | OKULU | İLÇESİ | DANIŞMAN ÖĞRETMENİ |
1 | Can MİROĞLU | 1060 | Enerji Değerlidir | Durugöl İlkokulu | Altınordu | Canan ATASOY |
2 | Çağatay İNANKAR | 1367 | Hayata Tutunma Yayı | Güzelordu Meliha Türkmen İlkokulu | Altınordu | Ceyhan BİNGÖL |
3 | Serdar Yaman YİĞİT Buğlem ALTUN Elif Eylül KESKİN | 1247 | Çadırı Aç Fındığı Kurut | Atatürk İlkokulu | Altınordu | Ayhan TOSUN |
4 | Irmak KIR | 1129 | Babam Benimle Yaşasın | Fatsa Dolunay İlkokulu | Fatsa | Gürkan KAZEL |
5 | Fatma SAVAN Emre ETLU Esra ÇAKAR | 1108 | Engelleri Kaldır Ordum (Gören Gözüm) | ÇayırkentAşağıoba İlkokulu | Korgan | Yunus Emre ACEP |
6 | Gamze ANLAYIŞ Eren AÇICI | 1327 | Kapı Altlığı | Korgan İlkokulu | Korgan | Muammer SARI |
7 | Şazimet Ebru YILMAZLI Meliha YILDIRIM Ahmet Alperen ENKİ | 1107 | Pipetli Tabak | Korgan Atatürk İlkokulu | Korgan | Derya SATGUN |
8 | Yaren BELDAĞ | 1148 | Işıklı Şemsiye | Tepe Abaz İlkokulu | Korgan | İlker TUNÇ |
ORTAOKUL KATEGORİSİ
S.NO | ADI SOYADI | PROJE NO | PROJE ADI | OKULU | İLÇESİ | DANIŞMAN ÖĞRETMENİ |
1 | Burçin GÜDER | 1014 | Sensörlü Şapka | Özel Ordu Doğa Ortaokulu | Altınordu | Elif ÇELEBİ |
2 | Mehmet Efe DENİZ | 1048 | CoderEulerBall | Dr. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi | Altınordu | Makbule Ebru DENİZ |
3 | Mert Efe ARSLAN İnanç Mete EROL Ali İmran TABARU | 1459 | Sensörlü Zehirli Gaz uzaklaştırıcı | Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu | Altınordu | Hakan ARSLAN |
4 | Mehmet Emre ARSLAN Elif Deniz DEMİRHAN | 1651 | Eğlenceli Geri Dönüşüm Parkı | Dr. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi | Altınordu | Zerrin ARSLAN |
5 | Murat TOP | 1566 | Odun Kırma Aparatı | Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu | Altınordu | Osman AKYOL |
6 | Utku UZMAN |
1606 | Engelsiz Kalem | Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu | Altınordu | Gülcan AKYOL |
7 | Atakan AKKAYA Eren KOLCU Mustafa GÖK | 1527 | Kaza Sensörü | Salman Ortaokulu | Akkuş | Osman NAMAZCI |
8 | Emri HASANUSTAOĞLU | 1586 | Engel Kaldıran Tablet | Işıktepe Şehit Ayhan Ortaokulu | Akkuş | Gizem Nur KARA |
9 | Esmanur BAHÇACI | 1176 | Uvaz Meyvesinin Raf Ömrü Uzatmada Kullanılması | Aslan Cami Ortaokulu | Fatsa | İbrahim ÇOBAN |
10 | Belinay Gül AKÇAY Bahargül KAYA Sudenaz GÜLTEKİN | 1454 | Közün Gücü | SenaiYediyıldız İmam Hatip Ortaokulu | Kabataş | Azim KALKAN |
11 | Ahmet Bahadır SÖZEN | 1126 | Okulumu Seviyorum Kazaları Önlüyorum | Mesudiye İmam Hatip Ortaokulu | Mesudiye | Emre ALBAYRAK |
12 | Dila FİDAN | 1642 | Sağlıklı Duvarlar | Ulubey Ortaokulu | Ulubey | İlknur KOL |
13 | Hüseyin Doğan TÜRK | 1433 | Harman | Meçhul Asker Ortaokulu Ünye | Ünye | Melek KESKİN |
14 | Mustafa TEPETAM | 1590 | Gerevümatik | Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu Ünye | Ünye | Cengiz DİKMETAŞ |
15 | Sıla SARI | 1568 | Engeller Kalksın | Yeşilkent Şehit Mustafa Güler Ortaokulu | Ünye | Damla Yağmur KARAYEL |
16 | Tuğçe KAHRAMANOĞLU Esra AKTAN Eren İlbey BULUT |
1653 | 7’den 70’e Oto Koltuğu | İnkur Ortaokulu Ünye | Ünye | Hilal ÖVMEK |
LİSE KATEGORİSİ
S.NO | ADI SOYADI | PROJE NO | PROJE ADI | OKULU | İLÇESİ | DANIŞMAN ÖĞRETMENİ |
1 | Bengisu Sevim ÖZTÜRK Gülnihal KARABACAK | 1456 | Taflan Bitkisinin Gıdaların Raf Ömrünü Uzatmada Etkisi | Dr. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi | Altınordu |
Ebru KARADAĞ |
2 | Cemal Cemre KILIÇKAYA Yasin KUTLU Emre AYDIN | 1013 | R.İ.P | Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Altınordu | Murat ARSLAN |
3 | Kudret KÖR | 1277 | Buğusil | Ordu Fen Lisesi | Altınordu | Saniye ALTUNSOY |
4 | Seyfi ÖZMEN Barış ÖZKAN | 1269 | Trafik İkaz Ekranı ile Güvenli Sürüş | Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Altınordu | Ömer YİĞİT |
5 | Burak Süha YÜKSEL | 1031 | Görme Engelliler için Sesli Renk Okuyucu | Fatsa Fen Lisesi | Fatsa | Süleyman KELEŞ |
6 | Fatma Nur ÇOBAN | 1530 | Havamız Artık Fındık Gibi | Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi | Fatsa | Abdullah YÜKSEL |
7 | Zeynep Betül BAYRAMOĞLU | 1029 | Solar Buzdolabı | Fatsa Fen Lisesi | Fatsa | Suat ŞENLİK |
8 | Zeynep Sude YEŞİLTAŞ | 1025 | Kablosuz Araç Şarjı | Fatsa Fen Lisesi | Fatsa | Kemal EREN |
9 | Bünyamin KÖSE Serkan YİĞİT Mutlu BULUT | 1185 | Arabam Nerede? | Işıktepe Şehit Hüseyin Özdamar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Gürgentepe | Serkan YILMAZ |
10 | Doğukan KELEM Eray ÖKSÜZ | 1634 | Sese Duyarlı Çamaşır Makinesi | Ulubey Anadolu Lisesi | Ulubey | Şebnem USTA |
11 | Melisa Nur ŞİŞMAN | 1420 | Doğal Yeşil | Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Ünye | Ayşegül AYDOĞAN |
12 | Volkan TAŞLI İbrahim KARABAY Ömer BAKDAŞ | 1199 | Güvenle Sula | Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Ünye | Cuma GÜNDÜZ |