Evcil hayvan sevgisi depresyonu hafifletiyor!
“Evcil hayvan, ruh sağlığına iyi geliyor” Hayvanlarla ilgilenmenin birçok kişi için oldukça doğal ve pozitif bir durum olduğunun altını çizen Psikolog İrem Naz Kırım, “Hayvanlar sadakatleri, koşulsuz sevgileri ve anlayışları ile insanlar üzerinde derin bir etki bırakabilirler. Bu bağlanmanın olumlu yönleri arasında stres azaltma, depresyon ve anksiyeteyi hafifletme, yalnızlığı gidermek ve genel olarak ruh sağlığını iyileştirme sayılabilir” dedi.