Bodrum Gezi Rehberi


Bodrum Gezi Rehberi

Ülkemiz tam anlamı ile bir cennettir. Her bir yeri ayrı bir güzeldir. Bir ömür boyu gezsen yine de zaman yetmeyecek gibi olan kentler arasındadır. Bilinen popüler olan yerler olduğu gibi çok da popüler olmayan yerler de mevcuttur. Nitekim Bodrum birçok insanın, yerli yabancı turistin gözdesi olan bir kenttir.
Muğla'nın en önemli turistik adreslerinin başında geliyor. Tanınmış insanların da yaz aylarında favori adresleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca da birçok insan bu bölgeye yaz aylarında akın ediyor. Gelmişken görülebilecek çok da özel hatta kimileri bilinmeyen yerler var. 
Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler 
Bodrum gezi rehberi denilince ilk görülmesi gereken yerlerin başında çevresinde irili ufaklı hediyelik eşya noktalarının olduğu Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi geliyor. Burayı görmeden asla dönmemek gerekiyor. 
Bir diğer mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında yine Bodrum merkezinde yer alan ünlü Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zeki Müren'in evidir. Bugün artık bir müzeye dönüşmüş son derece özgün bir yer. Halikarnas Mozelesi görülebilecek bir diğer adres olarak karşımıza çıkıyor. Likya yolunun bir benzeri olan Karia Yolu da mutlaka görülmesi gereken adreslerin başında geliyor. Alışveriş yapmayı ama özgün şeyler arayanlar için Bitez Bit Pazarı da ideal ve sıra dışı bir yerdir.
Bodrum Tohum Derneği yine yerel organik besin maddeleri almak isteyenler için ideal. Bitez Kadınlar Kahvesi için de söylenebilecek olan çok şeydir. Son derece kendisine has bir doku. Kadınların görmesi gereken adresler arasında geliyor. Bodrum Çarşısı da kendisine has dokusu ile öne çıkan sıra dışı bir çarşı. Bodrum Gümüşlük bölgesinde gün batımını izlemek ise ayrı bir güzeldir. 
Bodrum'da Konaklama Seçenekleri 
Tüm bu bilgilerden sonra Bodrum kentine gelenlerin kalabilecekleri çok değişik seçenekler var. Pansiyonlar, apart oteller, butik oteller, beş yıldızlı oteller gibi çok değişik seçenek var. Fiyatlar da ona göre değişiyor ama yine de her bütçeye uygun bir konaklama tesisini gerek Bodrum merkezinde gerek yakın mıntıkada rahatlıkla bulmak mümkün. Kiralık villalar ise bir diğer önemli seçenek olabilir. Bodrum hakkında tüm bilgilere ulaşmak isterseniz www.bodrumekspres.com linkini ziyaret edebilirsiniz.Formun Üstü

Formun Altı