Altınordu açılan işyerlerini dezenfekte ediyor


Altınordu açılan işyerlerini dezenfekte ediyor

Pandeminin başından itibaren hem toplum sağlığının korunması hem de salgının sosyoekonomik risklerinin en aza indirgenmesi adına örnek bir mücadele yürüten Altınordu Belediyesi, sosyal belediyecilik alanındaki öncü uygulamalarıyla vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için tüm imkanlarıyla kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında yüz yüze eğitime başlayacak olan okullarda ve uzun bir aradan sonra faaliyetlerine yeniden izin verilen kahvehanelerde yeni bir dezenfekte çalışması başlattı.

PANDEMİ SÜRECİNDE 849.893 METREKARE OKUL DEZENFEKTESİ YAPILDI

Altınordu Belediyesi pandemi sürecinde periyodik olarak yaptığı dezenfekte çalışmalarıyla okulların sürekli eğitime hazır halde tutulmasına katkı verirken aynı zamanda bu süreçte yapılan tüm sınavlar öncesi de okullarda yaptığı dezenfekte çalışmalarıyla öğrencilerin hijyenik bir ortamda sınava girmelerini sağladı. 

“LGS Sınavı Öncesi Okullarda Hijyen Çalışmaları Titizlikle Sürdürülüyor”

Pandemi boyunca şehir genelinde bulunan okullarda 849.893 metrekare alanı dezenfekte eden Belediye ekipleri Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla 1 Haziran itibariyle başlayan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabının ilk gününde okullarda yeniden dezenfekte çalışmalarına başladılar. Aynı zamanda 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan LGS sınavı öncesi okullarda Altınordu Belediye ekiplerince yapılan dezenfekte çalışmalarıyla öğrencilere steril bir ortam hazırlanıyor.

ÇAY OCAKLARI VE KAHVEHANELERDE DE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Pandemi tedbirleri kapsamında uzun süre faaliyetlerine ara veren Kahvehanelerin de açıklanan Haziran ayı kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında faaliyetlerine yeniden izin verilmesiyle kahvehanelerde de ekipler hummalı bir dezenfekte çalışmasına başladılar. Salgın sürecinin hemen başında başlattığı dezenfekte çalışmaları kapsamında daha önce kahvehanelerde 13.541 metrekare, çay ocaklarında ise 3.733 metrekare alan dezenfektesi gerçekleştiren Altınordu Belediyesi ekipleri bu çalışmalarıyla hem vatandaşların sağlığının korunması hem de işletmelere bu süreçte katkı ve destek vermek amacıyla çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.

Öte yandan Altınordu belediyesinin hijyen seferberliği kapsamında toplum sağlığının korunması adına başlattığı dezenfekte çalışmaları her alanda kesintisiz sürüyor.

Yapılan çalışmaları değerlendiren Okul yöneticileri “Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören ve Altınordu Belediyemiz eğitim öğretim hizmetlerinde bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Bugüne kadar eğitim öğretime ve bizlere verdikleri destekler ve katkılar için öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına kendilerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştular. 

Kahvehanelerin işletmecileri ise, Altınordu Belediye Başkanımız sayın Aşkın Tören, bu süreç boyunca daima yanımızda oldu ve desteklerini her zaman gösterdi. Bu zor günlerde verdiği anlamlı destekler için Başkanımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.