Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'ya geliyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'ya geliyor

Cumhurbaşkanı Ordu’ya geliyor. Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu toplantısı İl Başkanı Halit Tomakin Başkanlığında yapıldı, toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Yerel Yönetimler Başkanı Talip Şen, İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Halit Tomakin, ikici bir üye seferberliği başlattıklarını belirterek, “AK Parti 12 Milyona yaklaşan üyesi ile dünyanın en büyük sivil toplum hareketidir. Ordu’da 128 bin üyemizi yıl sonuna kadar 150 bine çıkaracağız. Şimdi daha güçlü olmak sokaklarda, caddelerde, mahallelerde adım atmadık yer bırakmayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere 16 İlçe Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimizle birlikte pandemi kısıtlamalarına rağmen canhıraş çalışıyorsunuz. Projelerle, hizmetlerle adata destan yazıyorsunuz. Bunun yanında en önemlisi gönül belediyeciliğini ilmek, ilmek örüyor, vatandaşlarımızın gönlüne giriyorsunuz. Her bir belediye başkanımıza ve meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Her birimiz vatandaşımızın deri ile dertlenecek, üzüntüsünü paylaşacak, sevincine ortak olacaksınız. Gönüldaşlarımızı üye yapacaksınız” dedi.

 Başkan Tomakin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük ihtimalle Temmuz ayı içerisinde veya Ağustos ayının ilk haftasında Karadeniz illeri ziyareti olacağını, bu ziyarette Ordu İli programının da bulunacağını belirterek, “biz Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımızı en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklarımıza şimdi den başladık.” dedi.

 DR.MEHMET HİLMİ GÜLER: CUMHURBAŞKANIMIZ ORDU’YU BİZDEN DAHA İYİ BİLİYOR VE ORDU’YA ÖZEL DEĞER VERİYOR

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Son Genişletilmiş İl Başkanları toplantısından sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme fırsatı bulduğunu Cumhurbaşkanımız kendisine öncelikle Ordulu hemşehrilerine selam ve muhabbetlerini iletmesini söylediğini ifade ederek, Cumhurbaşknımızla fındığı konuştuk. Cumhurbaşkanımız fındığa hakim, üreticilerimiz endişeye kapılmasın. Fındık en iyi şekilde değerini bulacaktır. Şunu iyi bilin ki, Cumhurbaşkanımız Ordu’yu bizden daha iyi biliyor ve Ordu’ya özel değer veriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu ay içinde veya Ağustos’un ilk haftasında Karadeniz ziyareti olacağını Ordu’yu da ziyaret etmek istediğini söyledi. Bizde büyük bir coşku ve heyecanla Ordu ilimizde ağırlamaktan onur duyacağımızı zatıalilerine ilettik” dedi.

 “TERECİYE TERE SATTIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, düşünen, üreten, yarışan Ordu sloganı ile çıktıkları yolda önemli hizmet ve projeleri hayata geçirdiklerini belirterek “bunlardan sadece iki tanesini söyleyeyim Büyükşehir’in yaptığı tekneleri Antalya / Kemer Belediyesinden sipariş aldık. İkinci olarak Büyükşehir Belediyesi olarak Kaz üretimi projemizde önemli aşamaya gelindi. Türkiye’de kaz’ın üretim merkezi sayılan Kars iline 500 adet kaz ihracı yaptık. Yani biz tereciye tere sattık. Biz yorulmadan, bıkmadan Ordulu hemşehrilerimiz için düşünüp üretmeye ve yarışmaya devam edeceğiz.” dedi.