Akşener: Fındık 35 TL olmalıydı


Akşener: Fındık 35 TL olmalıydı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ordu’daydı. Perşembe günü Ordu’ya gelen Akşener’i partililer, Ünye Akçay il sınırında karşıladı. Geceyi Altınordu’da geçiren Akşener, sabah Altınordu’da esnaflar ve vatandaşları ziyaret ederek, istek ve şikayetlerini dinledi.
 
Daha sonra Fatsa’ya giden Akşener, burada Melikli Mahallesi’nde fındık üreticilerini ziyaret etti. Fındık üreticisinin derdini dinlediğini ifade eden Akşener, “Maliyeti 26,50 lira olan fındığa 35 lira fiyat önerimize rağmen, dalga geçer gibi 27 lira fiyat belirleyen iktidar yine üreticilerimize olan düşmanlığını gösteriyor.”dedi.
 
Daha sonra Fatsa Meydanı’nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “35 lira fındığa verilmeliydi, niçin 24,50 liradan satılıyor? 26 lira tüm masrafı, 27 lira verildi ve 24,50 liradan satılıyor diye fındık üreticisinin kendisi söylüyor. 'Niçin'ini sordum? Onlar sonra da ağalar gelsin, burada hesap versinler, çıksınlar karşınıza, yanlış yaptılarsa özür dilesinler, eğer uygunsa affedin, istemiyorsanız da affetmeyin ama Allah aşkına komşularınızla ters düşmeyin, kapı komşularınızla şuculuk, buculuk üzerinden ters düşmeyin, buradan siz çırak çıkıyorsunuz, seçmen çırak çıkıyor.”ifadelerini kullandı.
Ünye’de de esnaf ziyaretlerinde bulunan Akşener daha sonra Ordu Giresun Havalimanı’ndan Ordu’dan ayrıldı.