Ordu için yeni bir kar uyarısı verildi


Ordu için yeni bir kar uyarısı verildi

Çarşamba gününden itibaren kar yağışının etkisi altında olan Ordu’ya yeni bir yağışlı hava uyarısı yapıldı. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelerde Ordu’da 5 gün yoğun kar yağışı etkili olacak.
Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelerde Ordu’ya yeni bir kar yağışının beklendiği duyuruldu. Çarşamba gününden itibaren etkili yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı bu sefer başta Altınordu merkez olmak üzere Ordu’nun tamamında etkili olacak.
Ordu’yla birlikte Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinde beklenen yağışların 15.01.2022 Cumartesi öğle saatlerinden itibaren çevrelerinde yoğun kar (20 cm. üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yoğun kar yağışlarının Ordu’da 19 Ocak Çarşamba gününe kadar etkili olması bekleniyor.
Rüzgarın da kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
Meteorolojinin yaptığı değerlendirmelere göre; buzlanma ve olayı, tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.